Polskie miasto chce przyjąć uchodźców. To Czeczeni i Syryjczycy

Redakcja
18.09.2018 11:34
Polskie miasto chce przyjąć uchodźców. To Czeczeni i Syryjczycy
fot. GERARD/REPORTER

Poznań chce współpracować z rządem. Władze stolicy Wielkopolski planują sprowadzić do miasta osoby ubiegające się o azyl polityczny w naszym kraju. Chodzi o Czeczenów i Syryjczyków. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Prezydenci Jaśkowiak i Solarski niedawno odbyli w tej sprawie rozmowę z wiceministrem Szynkowskim vel Sękiem. Ponowili chęć przyjęcia w Poznaniu uchodźców, w oparciu i w ramach współpracy z administracją rządową - powiedziała w rozmowie z ''Głosem Wielkopolski'' Hanna Surma, rzecznik urzędu miasta.

Poznań chce przyjąć uchodźców

Z informacji gazety wynika, że do Poznania może przyjechać około 300 osób. Większa część osób ubiegająca się o azyl w Polsce to Czeczeni. 

Zobacz także

Władze Poznania są również skłonne ufundować stypendia dla kilku syryjskich studentów. Inicjatywa radnego Platformy Obywatelskiej ma duże szanse na realizację. 

- Uczelnie są otwarte na tego typu współpracę i wykazują się inicjatywą, podobnie jak Caritas, który wziął na siebie rekrutację w Syrii. Uczelnie zapewnią 5-6 osobom akademiki, a miasto wesprze ich stypendium socjalnym - tłumaczy Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta. 

Zagłosuj

Czy Polska powinna przyjąć uchodźców z Syrii?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/Głos Wielkopolski/DG