Zamknij

Wielka akcja antyterrorystów w Poznaniu. Ewakuowano mieszkańców bloku

Redakcja
31.03.2018 11:30
Policja
fot. policja.pl

Od piątkowego wieczora trwa akcja policji w jednym z bloków przy ul. Inflanckiej w Poznaniu. W akcji uczestniczą m.in. policyjni antyterroryści; ewakuowano mieszkańców budynku.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Według nieoficjalnych informacji w budynku zabarykadował się mężczyzna. Policja nie potwierdza tych doniesień, nie chce też na razie informować o szczegółach zdarzenia. Część ulic w okolicy jest zamknięta dla ruchu.

W związku z policyjną akcją ewakuowani zostali mieszkańcy budynku. Jak mówi wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski, jeszcze w piątek Centrum Zarządzania Kryzysowego podstawiło dla nich autobus MPK.

Część osób udała się do swoich bliskich. Następnie osoby przebywające w autobusie zostały przewiezione na komisariat policji, a później - po godz. 6 rano - do salki w kościele pw. Najświętszej Bogurodzicy Maryi, gdzie dzięki uprzejmości proboszcza mogli coś zjeść. Obecnie wszyscy ewakuowani są bezpieczni i przebywają u rodzin i bliskich - poinformował.

Policjanci zamknęli dla samochodów ul. Inflancką na odcinku od ul. Pawiej do ul. Piłsudskiego. Inaczej jeżdżą też autobusy.

RadioZET.pl/PAP/DG