Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Barszcz Sosnowskiego znów zaatakował! Tym razem poparzył 7-latka

14.06.2018 15:48
xxx wiadomosci

Barszcz Sosnowskiego to bardzo niebezpieczna roślina powodująca m.in. oparzenia skóry. Tym razem przekonał się o tym 7-letni chłopiec.

Barszcz Sosnowskiego fot. Wikimedia.Commons

7-latek poparzył się podczas spaceru ulicą Wspólną na poznańskiej Wildzie. Gdy jednak straż miejska oraz specjalistka z dziedziny łąkarstwa przybyli na miejsce, okazało się, że wskazana przez chłopca i jego rodzinę roślina nie jest barszczem Sosnowskiego. Służby próbują więc ustalić, w którym miejscu rośnie roślina, która poparzyła dziecko.

Barszcz Sosnowskiego – toksyczna roślina

Jak wspomnieliśmy na samym początku, pojawiający się w okresie wiosenno-letnim barszcz Sosnowskiego to roślina okryta wyjątkowo złą sławą. Nie dość, że stanowi problem dla środowiska przyrodniczego, powodując swą toksycznością jego powolną degradację i ograniczając teren, to zagraża również człowiekowi, powodując zmiany skórne.

Objawy oparzeń barszczem Sosnowskiego mogą być bardzo poważne. Swędzące bąble, zaczerwienienia i owrzodzenia mogą pojawić się na naszym ciele po 8, a czasem nawet po 12 godzinach od momentu pojawienia się w miejscu, w którym roślina wyrasta.

Przypomnijmy również, że w ostatnim czasie dwa nadleśnictwa w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczęły walkę z barszczem Sosnowskiego rosnącym na ich terenie.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/MP

Oceń