Zamknij

"Proboszcz ojcem nastolatki, nie płaci alimentów". Kuria żąda wyjaśnień

28.07.2022 22:16

Ksiądz z powiatu jarocińskiego w Wielkopolsce ma być ojcem 17-latki i uchylać się od płacenia alimentów. Sprawę nagłośnił Zbigniew Stonoga. Duchowny nie przyznaje się do zarzutów. Archidiecezja Poznańska czeka na wyjaśnienia.

proboszcz
fot. Shutterstock.com

Sprawą zajęli się dziennikarze portalu wlkp24.info po tym, jak została ona nagłośniona przez znanego biznesmena Zbigniewa Stonogę. Proboszcz ma uchylać się od płacenia alimentów na 17-letnią córkę.

Wielkopolska. Proboszcz ojcem nastolatki? Kuria komentuje

Chodzi o proboszcza jednej z parafii w powiecie jarocińskim, która należy do Archidiecezji Poznańskiej. Dziennikarze lokalnego portalu zwrócili się do kurii z prośbą o komentarz.

Kanclerz kurii ks. Ireneusz Dosz przekazał, że przedstawiciele archidiecezji "nie posiadają w swoich dokumentach odpisu wyroku sądu, który nakazuje płacenie alimentów przez kapłana". "Sprawa rzekomego ojcostwa nie została nigdy zgłoszona przez matkę dziecka Kurii Metropolitalnej w Poznaniu" - informował portal wlkp24.info ks. Dosz.

"Wobec informacji przekazanych przez osoby trzecie przełożeni księdza przeprowadzali z nim rozmowy. Ksiądz w czasie składanych wówczas wyjaśnień nie potwierdzał zarzucanych mu czynów i postaw. Wobec zaistniałej sytuacji, po publikacjach medialnych, proboszcz został wezwany do złożenia na piśmie wyjaśnień swoim przełożonym. Kuria Metropolitalna w Poznaniu po otrzymaniu wyników postępowania sądowego podejmie dalsze działania” - czytamy na portalu.

Kanclerz poinformował także, że w sprawie nagrania opublikowanego przez Zbigniewa Stonogę ma się już toczyć postępowanie sądowe.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/wlkp24.info