Zamknij

Profanacja obrazu Matki Boskiej: Tęczowa aureola zamiast złotego koloru. Komentarz episkopatu

28.04.2019 08:45

Ogromny ból spowodowała profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która miała miejsce w Płocku w nocy z 26 na 27 kwietnia. Ta profanacja napełnia bólem i niepokojem Polki i Polaków, dla których Jasnogórska Ikona jest świętością – czytamy w komunikacie rzecznika KEP ks. Pawła Rytel-Andrianika. W sobotę rano w płockiej parafii pojawiły się plakaty z obrazem Maryi, gdzie zamiast złotego koloru były barwy tęczy.

obraz Matki Boskiej Częstochowskiej
fot. Marek BAZAK/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W przekazanym w sobotę komunikacie, rzecznik Episkopatu Polski zwraca się z apelem, aby "niezależnie od przekonań i osobistych poglądów szanować uczucia religijne ludzi wierzących".

Do zdarzenia doszło w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku. W sobotę rano parafianie poinformowali jej proboszcza, że zauważyli wokół kościoła, m.in. na koszach i przenośnych toaletach, plakaty ze sprofanowanym wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Aureole przedstawionych na obrazie Maryi i Dzieciątka zamiast złotego koloru miały barwy tęczy.

Bez tytułu
fot. Twitter

Profanacja obrazu Matki Boskiej: Policja zajmie się sprawą

Głos w tej sprawie zabrał również szef MSWiA Joachim Brudziński, który podkreślił, że "nie może być zgody w imię pseudotolerancyjnych >>happeningów<< na kulturowe barbarzyństwo". Zapowiedział też, że policja z urzędu zajmie się sprawą profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej w Płocku.

RadioZET.pl/PAP, Twitter/MW