Śledztwo ws. wypadku premier Szydło przedłużone do 10 listopada

Redakcja
08.08.2017 17:20
Wypadek
fot. PAP

Do 10 listopada krakowska prokuratura przedłużyła śledztwo w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło w Oświęcimiu. Prokuratura nie otrzymała jeszcze opinii biegłych z rekonstrukcji wypadku -– ustaliła we wtorek PAP w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie.

Do tych dokumentów dostęp ma każdy! Ochrona danych osobowych to fikcja?

Do wypadku doszło 10 lutego. W maju prokuratura przedłużyła śledztwo o trzy miesiące do 10 sierpnia, uzasadniając to koniecznością przeprowadzenia dalszych czynności procesowych, w tym przesłuchania kolejnych świadków i uzyskania opinii biegłych.

Na początku czerwca do biegłych z Zakładu Badania Wypadków Drogowych Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna w Krakowie trafiły akta śledztwa. Na ich podstawie ma powstać opinia dotycząca rekonstrukcji przebiegu wypadku. Do tej pory opinia taka nie powstała.

Po otrzymaniu opinii konieczne będzie jej przeanalizowanie, ocena kompletności, zweryfikowanie lub poszerzenie zarzutów, oraz przeprowadzenie czynności końcowych, w tym zapoznanie stron z materiałem dowodowym i rozpoznanie ich ewentualnych wniosków dowodowych. To spowodowało konieczność przedłużenia śledztwa.

RadioZET.pl/PAP/MP