Zamknij

K. Strzyczkowski już nie jest dyrektorem radiowej Trójki. Wiemy, kto go zastąpi

Magdalena Barszczak
20.08.2020 16:00
Kuba Strzyczkowski
fot. KAROL SEREWIS/East News

Zarząd Polskiego Radia odwołał Kubę Strzyczkowskiego ze stanowiska dyrektora Programu Trzeciego - poinformował serwis Press. Od 20 sierpnia to stanowisko będzie pełnić Michał Narkiewicz-Jodko, dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia, który pozostanie nadal dyrektorem Agencji.

Zmiany w Radiowej Trójce. Ze stanowiskiem pożegnał się Kuba Strzyczkowski, który został odwołany ze stanowiska dyrektora "z powodu naruszeń regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczania kompetencji i pełnomocnictw". Dziennikarz otrzymał propozycję pozostania w Polskim Radiu - napisano w komunikacie.

Zobacz także

Kuba Strzyczkowski odwołany. Michał Narkiewicz-Jodko nowym dyrektorem Trójki

Strzyczkowski został szefem Trójki pod koniec maja. W Programie III Polskiego Radia pracował od 1990 r. Stanowisko przejął po Tomaszu Kowalczewskim w atmosferze po skandalu z piosenką Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" i oskarżeniach Marka Niedźwieckiego o przyjmowanie łapówek. Przez wiele lat prowadził popołudniową audycję "Zapraszamy do Trójki".

Michał Narkiewicz-Jodko to doświadczony menedżer związany z branżą medialną od ponad dwudziestu lat. Swoją zawodową drogę zaczynał właśnie w Programie Trzecim PR w 1991 r. W PR pracował też jako producent i redaktor. Był m.in. producentem wykonawczym, wydawcą ponad 100 tytułów fonograficznych dla Polskiego Radia oraz dla dziennika "Rzeczpospolita" – od muzyki klasycznej po rockową.

Zadaniem nowego dyrektora będzie "wypracowanie wraz z zespołem nowej koncepcji rozwoju Programu III, który ma mieć profil muzyczno-kulturalno-rozrywkowy".

Wprowadzenie zmian jest niezbędne ze względu na potrzebę poprawy wyników słuchalności, która osiągnęła w ostatnich 3 miesiącach najniższy poziom w historii istnienia Trójki. Niezbędne jest też stworzenie spójnej wizji i planów rozwoju Programu III oraz usprawnienie zarządzania anteną i sposobu jej funkcjonowania

- wyjaśniła, cytowana w komunikacie, prezes zarządu PR S.A. Agnieszka Kamińska.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Press