Zamknij

Zamknęli dziecko w pralce i nagrywali. Jest akt oskarżenia ws. znęcania się nad 2-latkiem

Redakcja
22.01.2019 16:23
Zamknęli dziecko w pralce i nagrywali. Jest akt oskarżenia ws. znęcania się nad 2-latkiem
fot. shutterstock.com

Prokuratura skierowała do sądu w Radomiu akt oskarżenia wobec dwóch mężczyzn, którzy dla zabawy zamknęli w pralce dwuletniego chłopca i znęcali się nad nim fizycznie i psychicznie. Oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.

Mieszkańcy Radomia, 22-letni Tomasz K. i 18-letni Adam B., zamknęli dziecko w pralce automatycznej, a zdarzenie nagrywali telefonem komórkowym. Film opublikowano później w sieci. Na nagraniu widać było dwuletniego chłopca zamkniętego w pralce. Dziecko zanosiło się od płaczu i bezskutecznie próbowało się uwolnić. W tle słychać było głosy śmiejących się z niego osób. To dzięki nagraniu, w sierpniu ubiegłego roku, sprawa wyszła na jaw.

Zobacz także

Prokuratura Rejonowa Radom-Wschód oskarżyła mężczyzn o znęcanie się fizyczne i psychiczne ze szczególnym okrucieństwem nad niespełna dwuletnim dzieckiem. - Naśmiewali się z chłopca, a także fotografowali go z włożonym do ust papierosem – powiedziała rzeczniczka prokuratury.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu, Beata Galas, poinformowała PAP, że Tomasz K. był partnerem matki dziecka, a Adam B. to ich znajomy. Zdaniem śledczych mężczyźni narazili chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi im od roku do 10 lat więzienia.

Adamowi B., znajomemu pary, prokuratura postawiła dodatkowo zarzut polegający na fałszywym oskarżeniu innego kolegi o znęcanie się nad dwulatkiem. Za to grozi kara grzywny lub od dwóch lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MK