Zamknij

Ksiądz molestował ministrantów i członków chóru? Usłyszał kilkanaście zarzutów

25.09.2019 12:28
Śląskie. Ksiądz oskarżony o molestowanie 15 dzieci
fot. Google Maps

Ksiądz Kazimierz G. odpowie wkrótce przed sądem za seksualne wykorzystanie kilkunastu nieletnich. Wszystkie ofiary 62-latka należały do różnych grup liturgicznych działających w parafii w Godowie koło Wodzisławia Śląskiego.

Ksiądz Kazimierz G. w latach od 2000 do 2006 roku pracował w parafii św. Józefa Robotnika w Godowie. To właśnie tam, według prokuratury, wielokrotnie wykorzystywał seksualnie dzieci będące członkami różnych służb liturgicznych funkcjonujących przy parafii. Do przestępstw miało dochodzić od 2001 do 2004 roku. 

Wśród pokrzywdzonych — dziś już dorosłych — są byli ministranci, członkowie chórku dziecięcego i służby liturgicznej dziewcząt. Ksiądz — jak ustaliła prokuratura — który dysponował dużą kolekcją bajek, filmów i gier komputerowych oraz miał dostęp do internetu, zapraszał do siebie dzieci pod pretekstem umożliwienia im zagrania na komputerze, obejrzenia bajki lub filmu czy skorzystania z internetu. Dzieci korzystały z zaproszenia.

Zobacz także

– Jak już informowano, postępowanie zostało zainicjowane opublikowaniem przez jednego z pokrzywdzonych na profilu społecznościowym wpisu, z którego wynikało, że był on w przeszłości wykorzystywany seksualnie przez Kazimierza G. – księdza posługującego w jego rodzinnej parafii. Do autora wpisu zaczęły się zgłaszać inne osoby, które również ujawniły, że w przeszłości ksiądz Kazimierz G. także wobec nich dopuszczał się nadużyć seksualnych – podała w komunikacie Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Według śledczych pokrzywdzonych przez duchownego zostało 15 dzieci poniżej 15. roku życia. Łącznie przedstawiono podejrzanemu 17 zarzutów. Jak przed kilkoma miesiącami podawała prokuratura, ksiądz nie przyznał się do winy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP