Zamknij

Śmierć 3-latki z Kłodzka. Prokuratura chce aresztu dla ojczyma dziewczynki

26.02.2021 10:53
Śmierć 3-latki z Kłodzka. Jest wniosek o areszt dla matki i jej konkubenta
fot. Andrzej Hulimka/REPORTER

Jest wniosek o tymczasowy areszt dla 25-letniego Łukasza B., który wraz z matką 3-letniej Hani z Kłodzka, jest podejrzany o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwo dziecka. Prokurator zaskarżył również decyzje o miesięcznym areszcie dla matki dziewczynki - Lucyny K.

  • 3-letnia dziewczyna z Kłodzka zmarła w szpitalu. Matka dziewczynki zeznała, że umieściła dziecko pod prysznicem z zimną wodą po tym, gdy zmoczyło się ono w łóżeczku
  • Dziewczynka miała przebywać pod zimną wodą od trzech do pięciu minut. Zaczęła wymiotować, słabnąć i wykazywać oznaki nieprzytomności
  • Wtedy wezwano pogotowie ratunkowe. Mimo reanimacji 3-latki nie udało się uratować
  • Jednak w wyniku sekcji ustalono, że przyczyną zgonu dziecka były obrażenia wielonarządowe. Prokuratura zmieniła wcześniej postawione zarzuty

3-letnia dziewczynka z  Kłodzka  zmarła w nocy z piątku na sobotę w szpitalu. Prowadząca jej sprawę Prokuratura Okręgowa w Świdnicy zawnioskowała o tymczasowy areszt dla 25-letniego Łukasza B., który wraz z matką 3-letniej Hani z Kłodzka, jest podejrzany o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwo dziecka. Prokurator zaskarżył również decyzje o miesięcznym areszcie dla matki dziecka - Lucyny K.

Do tej pory prokuratura analizowała wersję przedstawianą przez matkę dziewczynki, z której wynikało, że umieściła dziecko pod prysznicem z zimną wodą po tym, gdy zmoczyło się ono w łóżeczku. 3-letnia Hania miała przebywać tam od trzech do pięciu minut.

Pierwotnie matka dziecka - 30-letnia Lucyna K. - usłyszała w Prokuraturze Rejonowej w Kłodzku  zarzut znęcania się nad 3-latką poprzez stosowanie przemocy fizycznej w postaci klapsów oraz szarpania. Kobieta decyzją sądu została tymczasowo aresztowana na miesiąc. Jej konkubent, 25-letni Łukasz B., nie trafił do aresztu. Usłyszał zarzut znęcania się nad 3-latką poprzez stosowanie przemocy fizycznej w postaci klapsów oraz szarpania i zastosowano wobec niego dozór policji.

Śmierć 3-letniej dziewczynki z Kłodzka. Zmiana zarzutów, wniosek o areszt na 3 miesiące

Po tym, jak śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa w Świdnicy, przeprowadzono sekcję zwłok 3-letniej Hani. - W jej wyniku ustalono, że przyczyną zgonu dziecka były obrażenia wielonarządowe - powiedział prokurator Tomasz Orepuk i dodał, że wynik sekcji oraz zebrany do tej pory materiał dowodowy pozwolił na zmianę wcześniej postawionych zarzutów.

Matka dziecka oraz jej konkubent są teraz podejrzani o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 3-letnią Hanią oraz jej zamordowanie. 25-letni mężczyzna został zatrzymany w czwartek i tego dnia prokurator postawił mu zarzuty. Również w czwartek zmieniono zarzuty matce dziecka. Śledczy wnioskują, aby kobieta została aresztowana na trzy miesiące.

RadioZET.pl/PAP