Zamknij

Śmierć Dawida Kosteckiego. Kolejny więzień chciał popełnić samobójstwo

13.08.2019 17:53
Zakład Karny w Rzeszowie
fot. Google Maps

Tydzień po śmierci Dawida Kosteckiego w Areszcie Śledczym na Białołęce, w Zakładzie Karnym w Rzeszowie próbował popełnić samobójstwo kolejny więzień - dowiaduje się Radio ZET. Wg ustaleń Radia ZET 1 lipca tego roku miał on być przetransportowany do Warszawy, by zeznawać w tej samej sprawie co Kostecki dotyczącej rozboju.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak dowiaduje się Radio ZET 9 sierpnia 2019 roku Maciej M. przebywając w wieloosobowej sali w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, na oczach współwięźniów usiłował założyć sobie na szyję pętlę wykonaną ze sznurówki. Jak potwierdza Radiu ZET Rzecznik Prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska "natychmiast został przez współwięźniów powstrzymany, a pętla odcięta. Nie odniósł żadnych obrażeń, ani nie stracił przytomności.''

Po tym zdarzeniu trafił na specjalistyczny oddział psychiatryczny do szpitala w Krakowie. Okoliczności zdarzenia bada zespół powołany przez Dyrektora Zakładu Karnego w Rzeszowie.

Maciej M. decyzją sądu miał być przetransportowany 1 lipca 2019 r. do Warszawy, aby wziąć udział w czynnościach procesowych w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Północ. Sąd 24 czerwca 2019 r. odwołał nakaz transportu. Jak ustaliło Radio ZET stało się tak ze względu na stan zdrowia Macieja M..

Zobacz także

Wcześniej w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, w którym próbował popełnić samobójstwo Maciej M. karę pozbawienia wolności odbywał Dawid Kostecki.

RadioZET.pl/Łukasz Konarski 

C