Zamknij
wypadek w Głuszycy
4 Zobacz galerię
fot. KMP w Wałbrzychu

Tragiczna niedziela na drogach powiatu wałbrzyskiego. Przez ulewne deszcze i mokrą nawierzchnię do wypadku doszło w Głuszycy. Zginęło dwoje 20-latków. W drugim wypadku ucierpiało 

Do śmiertelnego wypadku doszło na trasie Bartnica - Głuszyca Górna przed godziną 20. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu, tragedia wydarzyła się na drodze 381. Według ustaleń policji 20-letni kierowca, jadąc w kierunku Głuszycy, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. Nawierzchnia była mokra.

"Zjechał na przeciwległy pas ruchu i bokiem kierowanego przez siebie pojazdu uderzył w przód jadącego z przeciwnego kierunku samochodu osobowego kierowanego przez 48-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego" - poinformowała policja w Wałbrzychu.

Wypadek w Głuszycy. Nie żyje dwoje 20-latków

Jak przekazał portal dziennik.walbrzych.pl, na śliskiej drodze honda civic straciła przyczepność. Wpadła w poślizg i - jadąc już bokiem - zderzyła się z jadącym z naprzeciwka audi.

Poszkodowane w wypadku zostały cztery osoby podróżujące audi - trafiły one do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Niestety, dwojga 20-latków z drugiego samochodu, pomimo reanimacji podjętej przez zespoły ratownicze, nie udało się uratować.

Do drugiego wypadku w niedzielę doszło na drodze łączącej Szczawno-Zdrój ze Strugą. Około godz. 15:40 panowanie nad autem straciła 32-latka. "Wpadła w poślizg, przecięła oś jezdni, zjechała na przeciwległy pas ruchu i samochodem uderzyła w przód jadącego z przeciwnego kierunku innego pojazdu kierowanego przez 37-letnią wałbrzyszankę" - czytamy na stronie policji w Wałbrzychu.

Sześcioro uczestników, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala. Kierujące były trzeźwe.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/dziennik.walbrzych.pl/KMP w Wałbrzychu