Zamknij

Makabryczne odkrycie w spalonym BMW. Znaleziono zwęglone ludzkie zwłoki

28.02.2021 21:24
Policja
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Zwęglone zwłoki znaleziono w spalonym BMW w jednej z miejscowości w woj. świętokrzyskim. Wedle ustaleń śledczych to może być ciało 25-latka, którego ostatni raz widziano kilka godzin wcześniej. 

O sprawie pisze lokalny portal echodnia.eu. W niedzielę rano strażacy otrzymali zgłoszenie o płonącym samochodzie marki BMW w miejscowości Wygoda w powiecie sandomierskim (woj. świętokrzyskie).

- Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. W jej trakcie okazało się, że w samochodzie znajdują się dwie butle: z acetylenem i tlenem – relacjonował w rozmowie z portalem st. kpt. Andrzej Włodarczyk, zastępca komendanta powiatowego państwowej straży pożarnej w Sandomierzu.

Świętokrzyskie. Zwęglone zwłoki w samochodzie. To 25-letni mężczyzna?

Jak dodał, gaszenie odbyło się z bezpiecznej odległości, a następnie nastąpiło chłodzenie butli. Wszystko po to, aby nie dopuścić do wybuchu, którego siła rażenia mogłaby zmieść znajdujący się obok budynek. Przebywający w nim mieszkaniec został nawet zapobiegliwie ewakuowany na zewnątrz.

Gdy zakończone gaszenie, funkcjonariusze dokonali makabrycznego odkrycia - w samochodzie znajdowały się bowiem ludzkie zwłoki. Więcej informacji na ten temat przekazała w rozmowie z echodnia.eu Paulina Kalandyk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził, że to ludzkie szczątki. Będziemy ustalać tożsamość zmarłej osoby, a także wszystkie okoliczności i przyczyny nieszczęścia

Paulina Kalandyk, KPP Sandomierz

Jak podało echodnia.eu, najprawdopodobniej było to ciało 25-letniego mężczyzny. Ostatni raz miał być widziany kilkanaście godzin wcześniej. 

RadioZET.pl/echodnia.eu