Zamknij

Makabryczne odkrycie w sadzie. Ktoś próbował zakopać zwłoki noworodka

25.02.2021 20:43
Zwłoki noworodka w sadzie
fot. Damian Klamka/East News

Zwłoki noworodka znaleziono w sadzie w miejscowości Wełnin (woj. świętokrzyskie). Były częściowo przysypane, co świadczy o tym, że ktoś próbował je zakopać. Teraz sprawę wyjaśniają policja i prokuratura. 

Zwłoki noworodka w miejscowości Wełnin w powiecie buskim (woj. świętokrzyskie) znalazł w czwartek rano przypadkowy przechodzień, który spacerował z psem na terenie jednego z tamtejszych sadów. 

Wełnin. Zwłoki noworodka w sadzie. Ktoś próbował je zakopać

Jak pisze lokalny portal echodnia.eu, zwierzę "zaprowadziło go do miejsca w sadzie, w którym dokonał makabrycznego znaleziska. Na ziemi, częściowo przysypane, znajdowały się zwłoki noworodka". O sprawie w rozmowie z Onetem wypowiedział się z kolei oficer prasowy buskiej policji Tomasz Piwowarski.

Zgłoszenie do nas wpłynęło około godziny 10:30. Otrzymaliśmy je przez kontakt z telefonem alarmowym. Jeden mężczyzna spacerował po ogrodach i poinformował, że znalazł najprawdopodobniej zwłoki noworodka. Na miejsce został skierowany policyjny patrol, który potwierdził obecność ciała 

Tomasz Piwowarski, KPP Busko-Zdrój

- Następnie na miejsce przybył prokurator, który nadzorował wykonywane czynności. Zabezpieczyliśmy wszystkie ślady w okolicach miejsca zdarzenia. Ciało zostało umieszczone w prosektorium, niedługo zostanie wykonana sekcja zwłok i wtedy, mam nadzieję, dostaniemy odpowiedź na wiele pytań, m.in. na to, czy dziecko urodziło się już martwe - tłumaczył Onetowi Piwowarski. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Onet.pl/echodnia.eu