Zamknij

18-latka skatowana po swojej imprezie urodzinowej. Leży w szpitalu w śpiączce

15.11.2021 13:50
Policja
fot. Damian Klamka/East News

W Szczytnie 19-latek brutalnie pobił dziewczynę po imprezie z okazji jej 18 urodzin. Nastolatka z ciężkimi obrażeniami twarzoczaszki została przetransportowana do szpitala. 19-latek został zatrzymany - poinformował prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Bekulard.

Według rzeczniczki Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie st. sierż. Izabeli Cyganiuk zawiadomienie o pobiciu policja otrzymała w nocy z soboty na niedzielę ok. godz. 2.30. Do zdarzenia doszło na terenie miasta na posesji przed domem dziewczyny. Chłopak został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Został osadzony w celi.

Szczytno. 19-latek pobił dziewczynę po imprezie z okazji jej 18. urodzin

Prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Bekulard powiedział, że pobicie było bardzo brutalne. Szczegóły nie są podawane z uwagi na dobro pokrzywdzonej. - Dziewczyna doznała masywnych, rozległych obrażeń twarzoczaszki i została przetransportowana do szpitala - wyjaśnił w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Wskazał, że sposób działania był szokujący.

- Brutalne pobicia zdarzają się między mężczyznami, w środowiskach patologicznych, ale tu mamy do czynienia z młodymi ludźmi, z normalnych środowisk. Mężczyzna jest studentem. To jest rzadko spotykane, by chłopak tak brutalnie pobił dziewczynę. Po jego zatrzymaniu zabezpieczono materiał biologiczny do badań toksykologicznych pod kątem środków psychoaktywnych - dodał prokurator. Przekazał, że na poniedziałek zaplanowano przeprowadzenie czynności z zatrzymanym. 

Jak z kolei ustalili dziennikarze lokalnego "Tygodnika Szczytno", sprawcą pobicia jest chłopak pokrzywdzonej. Tygodnik poinformował również, że dziewczyna znajduje się w szpitalu w Olsztynie i leży w śpiączce farmakologicznej. Po pobiciu - jak pisze "TS" - "17-latka straciła przytomność. Gdy ją odzyskała, udało jej się dotrzeć do drzwi domu i wezwać pomoc". 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP (A. Libudzka)/Tygodnik Szczytno

C