Zamknij

Tak wyglądało potrącenie rowerzystki. Policja udostępniła wstrząsające wideo

Redakcja
18.04.2018 07:27
Tak wyglądało potrącenie rowerzystki. Policja udostępniła wstrząsające wideo

Jak podawaliśmy, 33-letnia rowerzystka doznała poważnych obrażeń w wypadku na drodze do Zielonej Góry. Policja udostępniła wideo z miejsca wypadku.

Wypadek miał miejsce w minioną sobotę, 14 kwietnia po południu. Rosjanin, kierowca Opla Astry, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę energochłonną, a następnie po odbiciu się od niej zjechał na przeciwny pas jezdni, gdzie potrącił jadącą prawidłowo 33-letnią rowerzystkę.

W wyniku zdarzenia 33-letnia rowerzystka doznała poważnych obrażeń: złamania żuchwy, a także obu rąk. Policjanci wystąpili za pośrednictwem prokuratora do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku i zdecydował o aresztowaniu 36-latka na 3 miesiące.

Zobacz także

— Od zatrzymanego mężczyzny — sprawcy wypadku — wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu, jednak odmówił on poddania się badaniu stanu trzeźwości. Policjanci podjęli decyzję o pobraniu krwi do badania nie tylko na obecność alkoholu w organizmie, ale także środków odurzających. Kierującym okazał się 36-letni obywatel Rosji. Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu — podała policja.

RadioZET.pl/policja/maal