Wspólne oświadczenie Kingi Rusin i Tomasza Lisa

Redakcja
16.10.2017 19:53
Wspólne oświadczenie Kingi Rusin i Tomasza Lisa
fot. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETA

Kinga Rusin i Tomasz Lis poinformowali, że ich córka Pola jest szantażowana. Chodzi o „ujawnianie spreparowanych, nieprawdziwych dokumentów i maili”. Dziennikarze wydali wspólne oświadczenie. 

''Nasza córka Pola jest od jakiegoś czasu w ohydy sposób szantażowana (...) Szantażysta posuwa się do gróźb karalnych i niemoralnych żądań, zakłóca jej spokój, wpędza w psychozę strachu i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Posługuje się nieprawdziwym IP i loguje z serwerów zarejestrowanych w różnych miejscach świata'' - opisują Tomasz Lis i Kinga Rusin w oświadczeniu zamieszczonym na swoich profilach w mediach społecznościowych. 

Dziennikarze podejrzewają, że to względy polityczne są powodem niszczenia reputacji ich rodziny. 

''Zdecydowaliśmy się ujawnić ten fakt do publicznej wiadomości po wielu miesiącach bezskutecznego jak na razie śledztwa, gdyż szantażysta staje się coraz bardziej bezpardonowy i nie mamy pewności że nie wprowadzi swoich gróźb w życie'' - poinformowali Lis i Rusin.

''Spreparowanie w naszych czasach maili, zaświadczeń, dokumentów, listów nie jest najmniejszym problemem. Puszczanie nieprawdziwych informacji w obieg może bezpowrotnie zniszczyć komuś życie i doprowadzić do tragedii. Zwracamy się z prośbą o niepublikowanie, niesprawdzonych, nieprawdziwych informacji, o nie urzeczywistnianie nadziei szantażysty. Pamiętajcie, że macie nie tylko odpowiedzialność za słowo ale również za skutki jakie wywołuje'' - zaapelowali. 

Tomasz Lis i Kinga Rusin byli małżeństwem w latach 1994-2006. Mają dwie córki: 21-letnią Polę i 17-letnią Igę.

RadioZET.pl/DG