Zamknij

„Tylko nie mów nikomu”. Obejrzyj wstrząsający dokument Tomasza Sekielskiego o pedofilii w Kościele

11.05.2019 21:50

Film „Tylko nie mów nikomu” to dokument Tomasza Sekielskiego, który budził emocje jeszcze przed jego premierą. Teraz można go zobaczyć także na radiozet.pl.

Tylko nie mów nikomu
fot. YouTube/SEKIELSKI

Na kanale You Tube w sobotę 11 maja Tomasz Sekielski pokazał dokument o pedofilii w polskim kościele. 

"Tylko nie mów nikomu" - taki jest tytuł dokumentu, który opowiada o przypadkach molestowania seksualnego dzieci i młodych ludzi przez księży. 
Są to i historie sprzed wielu lat, które już były ujawnione, ale też nowe - dotąd nieopisywane.

Po tym filmie niewątpliwie runie legenda księdza Franciszka Cybuli, niegdyś kapelana „Solidarności” i prezydenta Lecha Wałęsy. Jeden z bohaterów filmu ujawnia po latach, że był molestowany jako dziecko, a ksiądz się do tego przyznaje mówiąc, że była to "obopólna przyjemność”.

Anna Józefowicz, reporterka Radia ZET po obejrzeniu filmu

Marek Lisiński z Fundacji "Nie lękajcie się" liczy na to, że film wstrząśnie polskim kościołem.

Film został nakręcony za pieniądze ze zbiórki internetowej. Wsparło go 2,5 tysiąca internautów. 

Tylko nie mów nikomu na You Tube

Film „Tylko nie mów nikomu” został obejrzany już pierwszego dnia ponad milion razy. Obserwatorzy zauważają, że dokument może przebić  inną głośną produkcję traktującą o Kościele, czyli „Kler”. Trzeba tu jednak pamiętać, że porównywanie tych filmów nie jest do końca uzasadnione - ten drugi to fabuła, która ogląda się znacznie płynniej. „Tylko nie mów nikomu” przykuwa uwagę i ściska gardło, bo jest w 100 procentach oparty na faktach.