Zamknij

Polski kościół instaluje klimatyzację w konfesjonałach

Redakcja
10.08.2018 14:42
Spowiedź
fot. Pixabay

Sześć nowych konfesjonałów szafowych, klimatyzowanych i dźwiękoszczelnych, stanęło w kalwaryjskiej bazylice Matki Bożej Anielskiej. Kustosz sanktuarium o. Konrad Cholewa powiedział, że bernardyni chcą, by każdy przystępujący do spowiedzi czuł się dobrze i swobodnie.

Służby prasowe kalwaryjskiego sanktuarium pasyjno-maryjnego podały, że konfesjonały zostały wykonane przez firmę z Włoch, specjalizującą się w wyposażaniu świątyń. „Dostosowano je do wystroju bazyliki zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Są wyposażone w ogrzewanie oraz klimatyzację, w zależności od pory roku. Zapewniają dyskrecję i ciszę podczas spowiedzi oraz stwarzają warunki do przeprowadzenia rozmowy ze spowiednikiem w razie potrzeby i chęci penitenta” – poinformowali bernardyni, którzy opiekują się sanktuarium.

Zobacz także

Zdaniem kustosza sanktuarium, o. Konrada Cholewy, zakup tych konfesjonałów jest reakcją na apele wiernych, którzy często prosili o godne warunki spowiedzi.

– Wyszliśmy naprzeciw ich oczekiwaniom. Chcemy, by każdy czuł się dobrze i swobodnie, przystępując do sakramentu pokuty, podczas którego spotyka się z miłosiernym Bogiem – podkreślił o. Konrad.

Duchowny dodał, że sanktuarium kalwaryjskie jest miejscem nawróceń i spowiedzi wielu wiernych.

Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej zostało ufundowane na początku XVII w. przez rodzinę Zebrzydowskich. Równolegle z klasztorem bernardynów wybudowano dróżki przypominające kompozycją miejsca święte w Jerozolimie.

RadioZET/pap/maal