Alarmy bombowe w przedszkolach w jednej z dzielnic. Trwa ewakuacja

27.06.2019 08:49
Alarmy bombowe w przedszkolach w jednej z dzielnic. Trwa ewakuacja
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Dyrektorzy kilku przedszkoli na warszawskim Ursynowie w środę wieczorem otrzymali na skrzynkę mailową wiadomość z informacją o podłożeniu bomby w placówkach. Od rana w czwartek trwa ewakuacja dzieci i pracowników z tych miejsc. Sale dziecięce przeszukują policjanci. -

 Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Alarm bombowy w warszawskich placówkach przedszkolnych.

Informację o ewakuacji kilku ursynowskich przedszkoli otrzymaliśmy dziś rano na skrzynkę Radia ZET. O zdarzeniu powiadomił nas jeden z słuchaczy. Sprawę opisał również lokalny portal haloursynów.pl.

Zobacz także

- Na Ursynowie są ewakuacje przedszkoli, między z innymi z placówki 366 przy ulicy Hawajskiej – informował nas internauta.

"Szanowni Państwo, otrzymaliśmy maila z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego w przedszkolu. Bardzo prosimy, jeśli jest to możliwe o nie przyprowadzanie dzieci do przedszkola. Czekamy na policję, personel wraz z dziećmi, które już przyszły do placówki został ewakuowany. Proszę o przekazanie tej wiadomości rodzicom z grup Państwa dzieci" – taką wiadomość dostali rodzice dzieci uczęszczających do jednej z placówek, początkowo objętych zagrożeniem.

"Wiadomość o niskim stopniu wiarygodności"

Policja potwierdza, że doszło do incydentów. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie ma powodów do paniki.

Zobacz także

- Otrzymaliśmy informację, że do niektórych placówek przedszkolnych zostały wysłane maile o podłożeniu ładunku wybuchowego. Jednak oceniamy to jako wiadomość o niskim stopniu wiarygodności  - mówiła w rozmowie z portalem RadioZET.pl komisarz Ewa Szymańska- Sitkiewicz.

– Nasi policjanci nawiązują oczywiście kontakt z dyrekcją tych placówek, sprawdzamy, kontrolujemy sytuację. Równolegle prowadzone są czynności mające na celu ustalenie autora tych maili i – jak zwykle w tego typu sytuacjach – przypominamy, że osobie, która wywołuje celowo taki alarm wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, grozi kara pozbawienia wolności do lat 8 – dodawała.

Policja przeszukuje sale

Jak informuje haloursynow.pl, dyrekcje kilku przedszkoli otrzymały we wtorek wieczorem wiadomość mailową o podłożeniu materiałów wybuchowych w placówkach. Policjanci obecnie przeszukują sale dziecięce, a zajęcia są dziś odwołane. Alarmy bombowe ogłoszono w przedszkolach na ulicy Teligi, Cybisa, Lokajskiego oraz - jak poinformował słuchacz Radia ZET - na ulicy Hawajskiej.

Zobacz także

Portal haloursynow.pl próbował skontaktować się z dyrektorem jednej z ewakuowanych placówek. - Mamy sytuację kryzysową i nie mogę teraz rozmawiać– usłyszeli dziennikarze lokalnego medium.

Zobacz także

Funkcjonariusze policji są już we wszystkich przedszkolach, które zgłosiły incydent. Przeszukują wszystkie pomieszczenia i sale do zajęć z dziećmi, szukając niebezpiecznych materiałów. Na obecną chwilę nie ma informacji o znalezieniu ładunku wybuchowego.

- Pracownicy stoją przy wejściach i informują rodziców o odwołaniu zajęć, dyrektorzy wysłali też rodzicom maile z taką informacją – potwierdzał w rozmowie z haloursynów.pl burmistrz Robert Kempa.

Podobne wiadomość dotarły także na skrzynki mailowe warszawskich przedszkoli na Wawrze i Pradze, oraz w Modlinie. Alarm bombowy i ewakuację ogłoszono również w kilku placówkach w Poznaniu.

RadioZET.pl/haloursynow.pl/