Zamknij
śmierć w akademiku AWF
  • EN_01497627_0003
  • EN_01497627_0005
  • 2 Zobacz
fot. AGENCJA SE/East News

Do tragicznej śmierci 20-latki doszło w czwartek. Portugalkę znaleziono martwą na balkonie akademika AWF w Warszawie. Teraz "Super Express" dotarł do nowych informacji w jej sprawie.

Zwłoki znajdowały się na jednym z balkonów akademika na terenie Akademii Wychowania Fizycznego. Policjanci otrzymali zgłoszenie w czwartek tuż przed godziną 8 rano. Funkcjonariuszy o śmierci dziewczyny zawiadomił pracownik uczelni.

Studentka z Portugalii, która do Polski przyjechała w ramach programu wymiany studenckiej "Eramsus", prawdopodobnie zginęła na skutek nieszczęśliwego wypadku. Jak przekazał "Super Express", kobieta w nocy ze środy na czwartek próbowała dostać się na imprezę do akademika AWF. Kiedy nie została wpuszczona, do budynku postanowiła wejść przez balkon. Wtedy doszło do tragedii. 20-latka była prawdopodobnie pod wpływem alkoholu.

Śmierć w akademiku AWF. Portugalska uczelnia pożegnała studentkę

- Musiała się nieszczęśliwie poślizgnąć, bo głowa utknęła jej między barierkami. Wyglądało, jakby się powiesiła - mówili "Super Expressowi" pragnący zachować anonimowość studenci AWF. - Miała na sobie czarne kabaretki, wyglądała, jakby właśnie szła na imprezę lub z niej wracała. Jej ciało było jakoś nienaturalnie wykręcone - dodała rozmówczyni portalu.

Teraz dziennikarze "SE" ustalili, że dziewczyna to Maria J.N., studentka Uniwersytetu Beira Interior (UBI) w Portugalii. Do Polski przyjechała w październiku, aby studiować zarządzanie na Politechnice Warszawskiej. - Tragedia dotknęła nas wszystkich. Kobieta była na Politechnice Warszawskiej w ramach programu Erasmus - potwierdził Krzysztof Szymanowski, rzecznik uczelni, cytowany przez "SE". Jak dodał, w przyszłym tygodniu odbędzie się sekcja zwłok 20-latki.

Portugalska uczelnia wystosowała komunikat w sprawie śmierci studentki. Poinformowano, że polskie władze badają sprawę śmierci 20-latki i na bieżąco przekazują uniwersytetowi informacje w tej sprawie.

Na stronie szkoły poinformowano, że zmarła była studentką ekonomii. "Kondolencje dla całej rodziny i przyjaciół. Ci, których kochamy, nigdy nie umierają, po prostu odchodzą przed nami" - napisano na stronie Uniwersytetu Beira Interior. UBI dodało, że zapewni niezbędne wsparcie bliskim 20-latki w związku z tragedią.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/"Super Express"