Zamknij

Wzrost w przemyśle niczym rekord Lewandowskiego? Kuriozalny materiał TVP

26.05.2021 23:00

Wiadomości TVP zestawiły rekordowy wzrost w produkcji polskiego przemysłu do historycznego wyczynu Roberta Lewandowskiego w niemieckiej Bundeslidze. Kolejne z kuriozalnych porównań prorządowej telewizji komentują internauci.

Wiadomości TVP. Rekord Lewandowskiego i polski przemysł
fot. screen Twitter

Wiadomości TVP nie ustają w kuriozalnych, niemających jakiegokolwiek powiązania, porównaniach. Dowodem jest materiał przygotowany do głównego wydania programu. 

Wydawcy zobrazowali informację o rekordowym wzroście produkcji w polskim przemyśle skrótem z meczu Bayern-Augsburg i golem Roberta Lewandowskiego. Trafieniem w ostatnim meczu sezonu niemieckiej Bundesligi polski napastnik przeszedł do historii, bijąc rekord trafień (41) Gerda Muellera w jednym sezonie.

Rekord Lewandowskiego jak wzrost w polskim przemyśle? "Napchali tam tyle propagandy" 

Ta statystyka wystarczyła, by porównać wyczyn sportowca do wzrostu w polskim przemyśle. "Polski przemysł jeszcze nigdy nie rozwijał się tak szybko. W kwietniu tego roku przyrost produkcji wyniósł ponad 40 proc. względem podobnego okresu przed rokiem" – relacjonują Wiadomości.

"Ponad 40 proc. wzrost produkcji to dla polskich przedsiębiorców – podobnej skali historyczny rekord" - wybrzmiał materiał Damiana Diaza.

Komentujący w sieci nie zostawiają na produkcji suchej nitki. "Właśnie to też jest śmieszne, że tam nawet nie tłumaczą, skąd ten 40 proc. wzrost r/r. Napchali tam tyle propagandy, ze nawet tak astronomiczny wzrost nikomu nie będzie wydawał się dziwny" – skomentował w sieci jeden z internautów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/