Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kiedy koniec zimy? Jasnowidz Jackowski podaje konkretną datę

10.02.2018 10:19
xxx wiadomosci

Pogoda na najbliższe dni nie rozpieszcza. Zima zamierza pokazać swoje srogie oblicze. Do Polski napłynęło arktyczne powietrze, co sprawi, że na naszych termometrach temperatury spadną nawet do minus 18 stopni. Kiedy zawita do nas wiosna? 

Kiedy koniec zimy? Jasnowidz Jackowski podaje konkretną datę fot. Pixabay

Arktyczny mróz w Polsce. IMGW ostrzega przed niskimi temperaturami i opadami śniegu

Jak podało IMGW, nad Polskę zaczyna nadpływać mroźne i stosunkowe suche powietrze arktyczne z północno-wschodniej Europy. W ciągu najbliższych siedmiu dni temperatura może spaść do minus 15, a nawet do minus 18 stopni Celsjusza. 

Uczucie chłodu może być potęgowane przez wiatr. — W sobotę i niedzielę dość silny wiatr będzie zwłaszcza na północy. Tam temperatura odczuwalna będzie więc niższa — poinformował synoptyk IMGW.

Kiedy wiosna 2018? Kiedy koniec zimy? 

Krzysztof Jackowski — słynny jasnowidz z Człuchowa w rozmowie z „Super Expressem” przewidział, że tegoroczna wiosna będzie szybka i konkretna.

— Ja mam wrażenie, że w tym roku wiosna zapuka do nas po 10., po 15. marca i już z nami zostanie. Przedwiośnie zacznie się mniej więcej w połowie marca. Zima w moim poczuciu już się zakończyła i w przyszłym miesiącu mogą zdarzać co najwyżej krótkie epizody — zapowiedział.

RadioZET.pl/Super Express/DG 

Oceń