Zamknij

Wakacje w samolocie. Wizz Air uruchamia siedem nowych tras

Redakcja
03.07.2017 16:26
Wakacje w samolocie. Wizz Air uruchamia siedem nowych tras
fot. Pixabay

Węgierski Wizz Air dodał siódmy samolot w bazie na Lotnisku Chopina uruchamiając siedem nowych tras z Warszawy. Nowe połączenia to Bratysława, Bukareszt, Kijów, Agadir, Lyon, Nicea i Lamezia Terme.

- Rozbudowa naszej floty i załogi pozwoliły na uruchomienie siedmiu nowych, długo oczekiwanych tras, dzięki czemu połączyliśmy stolicę Polski z kolejnymi trzema stolicami i czterema turystycznymi destynacjami - mówi, cytowany w komunikacie, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air Gabor Vasarhelyi.

Z Warszawy do Agadiru (Maroko), Lamezia Terme (Włochy) i Lyonu (Francja) - po dwa razy w tygodniu, do Kijowa (Ukraina) i Nicei (Francja) - po trzy razy w tygodniu, a do Bratysławy (Słowacja) i Bukaresztu (Rumunia) - po cztery razy w tygodniu.

Zobacz także

Jak podkreśla przewoźnik, Warszawa to jedno z pierwszych miast, w których linia Wizz Air rozpoczęła swoją działalność w 2004 roku. Od tego czasu przewiozła ponad 14 milionów pasażerów na trasach w warszawskiej siatce połączeń.

''Obecnie w bazie na Lotnisku Chopina Wizz Air ma siedem samolotów, w tym trzy supernowoczesne Airbusy A321 i zatrudnia ponad 250-osobową załogę" - czytamy w komunikacie.

W pierwszym półroczu tego roku linia przewiozła ponad milion pasażerów na trasach z i do Warszawy, co stanowi wzrost o 16 proc. w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku. Wizz Air oferuje połączenia ze stolicy Polski do 49 krajów.

Flota Wizz Air to 83 samoloty typu Airbus A320 i A321, które latają z 28 baz na ponad 500 trasach łączących 141 lokalizacji w 42 krajach. W ubiegłym roku linia przewiozła ponad 23 mln pasażerów, to o 19 proc. więcej podróżnych niż w 2015. Na trasach do i z Polski samolotami przewoźnika podróżowało ponad 6,9 mln osób, co stanowi 13-proc. wzrost wobec 2015 r.

RadioZET.pl/PAP/DG