Wpadka w spocie Patryka Jakiego. Zdjęcie czeskiej Pragi zamiast warszawskiej

Redakcja
29.04.2018 13:39
Wpadka w spocie Patryka Jakiego. Zdjęcie czeskiej Pragi zamiast warszawskiej
fot. Marek Konrad/Reporter/East News

Patryk jaki opublikował na swoim Twitterze wideo, w którym promuje swoją kandydaturę na prezydenta Warszawy i kieruje szereg zarzutów pod adresem Rafała Trzaskowskiego. W nagranie wdarł się błąd. Jedno ze zdjęć przedstawia... czeską Pragę. 

Patryk Jaki kandyduje na prezydenta Warszawy. Opublikował na Twitterze wideo promujące swoją kandydaturę. "Nie można dzielić warszawiaków. Nie ma znaczenia skąd pochodzisz. Warszawa jest miastem otwartym dla wszystkich. Prezydent Warszawy nie może nikogo wykluczać. Chcemy wolnej i przyjaznej dla wszystkich stolicy" - słyszymy w nagraniu.

W spocie widzimy wizerunek Rafała Trzaskowskiego, pod którego adresem formułowane są zarzuty. "Kandydat Hanny Gronkiewicz-Waltz wielokrotnie zasugerował, że tylko osoby, które urodziły się w stolicy są warszawiakami. Podzielił stołecznych mieszkańców na lepszych i gorszych" - słyszymy w nagraniu.

Zdjęcie z czeskiej Pragi ma przedstawiać most na Wiśle w spocie Patryka Jakiego. O wpadce pisze m.in. aktywista miejski Jan Śpiewak. "Ktoś ze sztabu wiceministra sprawiedliwości musial wpisać do wyszukiwarki 'praga most' i trafił nad Wełtawę" - czytamy w poście. 

Zrzut ekranu 2018-04-29 o 13.38.46

Oto kłopotliwy kadr z filmiku. 

Zrzut ekranu 2018-04-29 o 13.25.27

Wpadkę Jakiemu wytknął też Sławomir Neumann w programie "Kawa na ławę".  Zarzucił Jakiemu, że nie zna Warszawy.

Wybory w Warszawie. Jaki kontra Trzaskowski

Jednym z kontrkandydatów w wyborach na prezydenta Warszawy jest Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej. Obaj politycy od początku nie szczędzą sobie kąśliwych komentarzy i wytykają pewne wypowiedzi.

Jaki zarzuca Trzaskowskiemu, że ten dzieli mieszkańców Warszawy na lepszych i gorszych. Dobrze, żeby Rafał Trzaskowski określił, co on chce zrobić z takimi ludźmi, którzy nie urodzili się w Warszawie. Może chciałby zabrać im jakieś dodatkowe przywileje – mówił Patryk Jaki w programie Polsat News "Polityczne Graffiti".

Coś tam sobie dośpiewał nasz kandydat na namiestnika o dzieleniu warszawiaków. Raz pochwalisz gościa, że chce poznać Warszawę, a ten się irytuje tak bardzo teatralnie" - napisał w kontrze Rafał Trzaskowski.

RadioZET.pl/KM