Zamknij

Ostatnie egzaminy gimnazjalne w historii. CKE podała wyniki

14.06.2019 11:17
Egzamin
fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

Uczniowie III klas gimnazjów, którzy w kwietniu przystąpili do obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego, za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 63 proc. punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki – 43 proc. – podała w piątek Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Za zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie średni wynik uzyskany przez uczniów to 59 proc. punktów, a za zadania z przedmiotów przyrodniczych (czyli biologii, chemii, fizyki i geografii) – 49 proc. punktów. Gimnazjaliści musieli przystąpić także do pisemnego egzaminu z języka obcego. Przeprowadzany był on na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym.

Średni wynik uzyskany przez gimnazjalistów z egzaminu na poziomie podstawowym z języka angielskiego to 68 proc. punktów, z niemieckiego – 51 proc., z rosyjskiego – 59 proc., z francuskiego – 72 proc., z hiszpańskiego – 73 proc., z włoskiego – 64 proc.

Egzamin gimnazjalny 2019 - WYNIKI. Kiedy, jak i gdzie sprawdzić wyniki online? 

Średni wynik z egzaminu na poziomie rozszerzonym z angielskiego to 53 proc. punktów, z niemieckiego – 43 proc., z rosyjskiego – 52 proc., z francuskiego – 80 proc., z hiszpańskiego – 82 proc., z włoskiego -– 81 proc.

Zobacz także

Wstępną informację o wynikach osiągniętych w tym roku na egzaminie gimnazjalnym przedstawiono w piątek na konferencji prasowej w Warszawie. W piątek drogą elektroniczną swoje indywidualne wyniki mogli poznać także sami gimnazjaliści. Tegoroczna sesja egzaminu gimnazjalnego była ostatnią w historii. W związku ze zmianą struktury szkół od 1 września 2019 r. gimnazja przestaną istnieć.

RadioZET.pl/PAP