Zamknij

Tragedia na torach na Śląsku. Pociągi opóźnione, zginął pieszy

Redakcja
01.03.2019 11:03
Tragedia na torach na Śląsku. Pociągi opóźnione, zginął pieszy
fot. Bartlomiej Magierowski/East News

Do śmiertelnego potrącenia pieszego przez pociąg doszło w piątek, na szlaku kolejowym Gliwice-Zabrze. To część głównego połączenia regionalnego S1 Gliwice – Katowice – Częstochowa oraz część międzynarodowej linii E 30. Pociągi kursujące tamtą trasą są opóźnione.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak wynika z informacji wojewódzkiego centrum zarządzania kryzysowego przy wojewodzie śląskim, do śmiertelnego potrącenia pieszego przez pociąg doszło krótko po godzinie 6:00 rano. W efekcie na odcinku Gliwice – Zabrze powstały utrudnienia w ruchu kolejowym.

Zobacz także

Rzeczniczka Kolei Śląskich Magdalena Iwańska przekazała, że w związku z porannym zdarzeniem pociągi na linii S1 będą kursowały w piątek opóźnione.

Zobacz także

Wiąże się to zarówno z silnym obciążeniem tej dwutorowej linii (w obecnym rozkładzie jazdy w szczycie pociągi kursują tam co 15 min), jak i koniecznością przepuszczania przez pociągi regionalne połączeń o charakterze dalekobieżnym.

Opóźnione kursy

Jak wynikało z bieżących informacji samorządowego przewoźnikami podawanych ok. godz. 8., z powodu wypadku pociąg nr 40753 relacji Zawiercie 04:51 – Gliwice 06:06 nabrał na trasie dotąd ok. półtorej godziny opóźnienia – od stacji Zabrze.

Skład odjeżdżający jako pociąg nr 40612 relacji Gliwice 06:34 – Częstochowa 08:43 odjechał z opóźnieniem ok. 25 minut. Pociąg nr 40700 relacji Gliwice 06:51 – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice 07:51 został odwołany na odcinku Gliwice – Katowice, a pociąg nr 40804 relacji Gliwice 7:36 – Katowice 8:05 został odwołany na całej trasie.

Zobacz także

Z połączeń innych przewoźników, m.in. pociąg nr 4116 spółki PKP Intercity „Pilecki” z Raciborza do Warszawy, w rejonie Gliwic miał w piątek rano ok. 20 minut opóźnienia.

Funkcjonująca od ub. roku Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia w pozyskanym w ostatnich tygodniach opracowaniu dot. Kolei Metropolitalnej postuluje odseparowanie na głównych liniach kolejowych ruchu regionalnego od dalekobieżnego poprzez budowę dodatkowych torów.

RadioZET/PAP/JZ