Zamknij

"Siła uderzenia była tak duża, że wyrzuciło kobietę na kilka metrów". Kierowca autobusu był pijany

28.09.2021 11:16
Wypadek
fot. Andrzej Stawiński/REPORTER

51-letnia kobieta trafiła w poniedziałek do szpitala z podejrzeniem pęknięcia kości barkowej i wstrząśnienia mózgu po tym, jak potrącił ją pijany kierowca miejskiego autobusu w Dąbrowie Górniczej – przekazał st. sierż. Marcin Kasprzyk z dąbrowskiej policji.

Do wypadku, jak podał "Dziennik Zachodni", doszło w poniedziałek ok. godz. 14 przy ul. Hutniczej w  Dąbrowie Górniczej. Kobieta została potrącona, kiedy próbowała wsiąść do samochodu, zaparkowanego przy trasie przejazdu autobusu linii 609. Auto nie znajdowało się jednak w rejonie przystanku. 

Dąbrowa Górnicza. 51-latka potrącona przez miejski autobus

Polska Agencja Prasowa poinformowała z kolei, że siła uderzenia była tak duża, że kobieta została wyrzucona na odległość kilku metrów. We wtorek nadal przebywała w szpitalu. St. sierż. Marcin Kasprzyk z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej przekazał z kolei - cytowany przez PAP - że u 51-latki lekarze podejrzewają pęknięcie kości barkowej oraz wstrząśnienie mózgu. 

Funkcjonariusze policji ustalają również dokładne okoliczności wypadku, planowane są też przesłuchania świadków. Badanie stanu trzeźwości na miejscu zdarzenia wykazało, że 56-letni kierowca autobusu - mieszkaniec Dąbrowy Górniczej - miał w wydychanym powietrzu ponad trzy promile alkoholu. Trafił do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP (A. Gumułka)/Dziennik Zachodni