15-latek za kierownicą spowodował wypadek. W aucie siedział jego pijany ojciec

Redakcja
02.04.2019 13:37
15-latek za kierownicą spowodował wypadek. W aucie siedział jego pijany ojciec
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

– 15-letni chłopiec spowodował wypadek drogowy, w którego wyniku do szpitala trafiły cztery osoby – poinformowała we wtorek rzecznik prasowy kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz. Na miejscu pasażera w aucie siedział 56-letni ojciec chłopca – miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do wypadku doszło w poniedziałek na ulicy Łódzkiej w Kaliszu.

Zobacz także

– Na skrzyżowaniu z ulicą Kujawską zderzyły się dwa samochody osobowe. Z ustaleń policji wynika, że Ford Mondeo jechał od strony Zdun w kierunku Kalisza. W pewnym momencie spod sklepu wyjechał w ul. Łódzką Ford Fiesta. Doszło do zderzenia pojazdów – opowiedziała Jaworska-Wojnicz.

Trzy kobiety trafiły do szpitala

Siła uderzenia – zdaniem policji – była na tyle duża, że Ford Mondeo staranował dwa ogrodzenia domów i zatrzymał się w ogrodzie jednej z posesji.

– Za kierownicą siedział 15-latek, oczywiście bez uprawnień, a obok niego ojciec, który był pod wpływem alkoholu – powiedziała rzecznik kaliskiej policji.

Zobacz także

Do szpitala przewieziono trzy jadące Fordem Fiestą kobiety w wieku 38, 45 i 55. Jeszcze w poniedziałek po obserwacji wypisano je ze szpitala.

Ojciec chłopca na oddziale chirurgii

– Natomiast ojciec chłopca przebywa na oddziale chirurgii – poinformował rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński.

Zobacz także

Mężczyzna odpowie za udostępnienie pojazdu osobie niemającej uprawnień, za co grozi grzywna do 5 tys. zł. Policja ustala okoliczności dotyczące sprawcy wypadku.

RadioZET/PAP/Wirtualna Polska