Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Samochód wjechał w grupę pieszych. Zginęła 13-letnia dziewczynka

16.07.2018 08:29
xxx wiadomosci

13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

Policja fot. East News

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do wypadku doszło po 1.30 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Sześcioro pieszych, wśród nich dzieci, szło poboczem drogi prowadzącej z Koryczan do Żarnowca. Prawdopodobnie wracali z pikniku, który w niedzielę odbywał się w Koryczanach. Szli prawidłowo, lewą stroną drogi.

Wypadek w Koryczanach

Na pieszych najechał opel astra, również jadący w kierunku Żarnowca.

"

Mimo reanimacji prowadzonej najpierw przez kierowcę, a później przez policjantów dziewczynki nie udało się uratować. Druga potrącona przez samochód 13-latka została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obrażenia odniósł także 42-letni mężczyzna – relacjonowała st. sierż. Marta Wnuk z zawierciańskiej policji. "

Samochodem kierował 19-latek, a pasażerami auta byli czterej inni młodzi ludzie. Kierowca był trzeźwy, wstępne badania nie potwierdziły też, by był pod wpływem środków odurzających – zweryfikują to badania krwi.

W poniedziałek rano nadal trwały policyjne czynności z udziałem sprawcy wypadku – formalnie nie jest on zatrzymany. Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają policja i prokuratura.

RadioZET.pl/PAP/DG 

Oceń