Zamknij

Drogowy armagedon na zakopiance. Odcinek 120 km pokonują w 5 godzin

27.12.2019 19:26
Zakopianka
fot. www.gddkia.gov.pl/

Korki i trudne warunki drogowe na popularnej zakopiance. Zmiana świątecznego turnusu i padający śnieg spowodowały znaczne utrudnienia dla kierowców. Podróż ze stolicy Tatr do Krakowa w najgorszym momencie dnia zajmowała kierowcom ponad 5 godzin. W przeciwnym kierunku korki były tylko trochę mniejsze.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Korki na zakopiance. Jak informuje GDDKiA, spore utrudnienia są na odcinku zakopianki między Rabką-Zdrojem a Nowym Targiem. Na drodze stanęły samochody ciężarowe, które mają problemy z podjazdem lub zjazdem ze wzniesień.

Pokonanie 22-kilometrowego odcinka między Zakopanem a Nowym Targiem w piątek przed południem zajmowało 1,5 godziny, a dojazd do Krakowa w najgorszym momencie dnia trwał pięć godzin.

google
fot. Google Maps

Zakopianka. Korki i utrudnienia w ruchu 

Kolejna fala przyjazdów jest spodziewana na weekend, kiedy pod Tatry zaczną przyjeżdżać sylwestrowicze. Policja radzi, aby kierowcy jadący na Podhale zmienili opony na zimowe, bo często na podjazdach są trudności z wyjechaniem i tworzą się zatory.

W ciągu minionych trzech świątecznych dni na podhalańskich drogach było bezpiecznie. Policjanci odnotowali jedynie dziewięć kolizji drogowych. 

RadioZET.pl/PAP