Zamknij

Nie żyje ks. Marcin Modrzejewski. Zmarł kilka dni przed swoimi urodzinami

25.11.2022 13:05

Nie żyje ks. Marcin Modrzejewski. 32-letni duchowny był związany z parafią pw. św. Barbary w Łęcznej. Uczył też religii w Zespole Szkół im. K.K. Jagiellończyka. "Prosimy o modlitwę w jego intencji" - napisała parafia.

ksiądz marcin modrzejewski
fot. Parafia św. Barbary w Łęcznej

Nie żyje ks. Marcin Modrzejewski. Przez 3 ostatnie lata pracował w parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Informację o jego śmierci podała parafia. "Ze smutkiem zawiadamiamy, że dzisiaj rano zmarł ks. Marcin Modrzejewski, kapłan z naszej parafii. Prosimy o modlitwę w jego intencji" - napisano.

Ks. Modrzejewski 30 listopada skończyłby 33 lata. Portal Deon.pl podaje, że był doceniany zwłaszcza przez młodych. Był jednym z księży zgłoszonych w ramach inicjatywy "Fajny Ksiądz".

Nie żyje ks. Marcin Modrzejewski. Miał 32 lata

Ks. Modzelewski odpowiadał za przygotowanie młodzieży do bierzmowania, prowadził katechezy dla rodziców, których dzieci szły do komunii, sprawował opiekę nad wspólnotą Szkoły Modlitwy. Uczył też religii w Zespole Szkół im. K.K. Jagiellończyka w Łęcznej.

Był członkiem III Synodu Archidiecezji Lubelskiej, koordynatorem ds. Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" duszpasterzem w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

Msza pogrzebowa odbędzie się 29 listopada w Lublinie w parafii św. Michała. Następnie zmarły ksiądz zostanie pochowany na cmentarzu przy ul. Unickiej. Dokładna data pogrzebu zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

RadioZET.pl/ Deon.pl/ Gość Lubelski