Zamknij

Strzelanina w Rio de Janeiro. Nie żyje co najmniej 25 osób

06.05.2021 19:22
Rio de Janeiro
fot. AP/Associated Press/East News

Co najmniej 25 osób zginęło podczas czwartkowej strzelaniny w faweli Jacarezinho, na północnym przedmieściu Rio de Janeiro. Policja prowadziła tam operację wymierzoną w handlarzy narkotyków - podał brazylijski dziennik "O Globo" na swym portalu internetowym.

Rio de Janeiro. W faweli Jacarezinho w jedynym z największych miast Brazylii doszło do strzelaniny. Na początku brazylijskie media informowały o 20 ofiarach śmiertelnych. Wśród zabitych jest policjant, dwóch funkcjonariuszy zostało rannych. Postrzelone zostały też dwie osoby w metrze - pisze "O Globo".

Brazylia. Strzelanina w Rio de Janeiro. Nie żyje co najmniej 25 osób

Podejrzani o handel narkotykami zaczęli uciekać po dachach, gdy do faweli wjechała policja w pojazdach opancerzonych, wspierana z powietrza przez śmigłowce. Wywiązała się strzelanina, podczas której kule trafiły w wagon metra, raniąc dwie osoby - podała straż pożarna.

Pod względem liczby ofiar śmiertelnych była to najbardziej dramatyczna operacja policji w historii całego stanu Rio de Janeiro, w którym przemoc związana z handlem narkotykami jest na porządku dziennym, zwłaszcza w fawelach - pisze Reuters.

Policja poinformowała, że wśród zabitych są przywódcy lokalnego gangu, który terroryzował Jacarezinho. Aresztowano co najmniej dziesięciu podejrzanych. Nadal nie ma informacji o stanie rannych. W mediach społecznościowych można znaleźć nagrania, na których widać fragmenty akcji policyjnej oraz odgłosy strzałów i eksplozji:

RadioZET.pl/PAP/Twitter