Zamknij

Brazylijski gang porwał pielęgniarzy, każąc zaszczepić mieszkańców faveli

Redakcja
15.02.2018 17:10
Brazylijski gang porwał pielęgniarzy, każąc zaszczepić mieszkańców faveli
fot. Twitter

Jeden z przywódców narkotykowego gangu z Brazylii kazał porwać dwóch pielęgniarzy, po czym zażądał od nich zaszczepienia ludzi z jego dzielnicy. Gdy biedni mieszkańcy faveli zostali zaszczepieni przeciwko żółtej febrze, medyków puszczono wolno.

Są miejsca na świecie, gdzie przestępcy bardziej dbają o zdrowie swoich sąsiadów niż władze miasta. Tak było w przypadku mieszkańców faveli Salgueiro, jednej z najbiedniejszych dzielnic Rio de Janeiro. Jeden z najgroźniejszych przestępców narkotykowych, Thomaz Vieira Gomes, znany również jako 2N, w nadziei na powstrzymanie wybuchu epidemii postanowił załatwić sprawę w swoim stylu.

Napadli na szpital

Mimo że władze miasta zapewniały, że przychodnie i szpitale zdążą zaszczepić mieszkańców wszystkich dzielnic, najbiedniejsi nie mieli możliwości skorzystać z państwowej służby zdrowia. Jak podają brazylijskie portale, 27 stycznia do szpitala przyjechała grupa młodych ludzi w czarnych samochodach i grożąc bronią, zapakowali do toreb tyle szczepionek i strzykawek, ile byli w stanie zabrać i uciekli. Gangsterzy mówili, że nikomu nie zrobią krzywdy, chcą tylko lekarstwa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

„Współczesny Robin Hood”

Wychodząc ze szpitala, zaszli do miejsca, gdzie spotykają się pielęgniarze i porwali dwóch z nich. Po kilkudziesięciu minutach mieszkańcy slumsów mogli ustawić się w kolejce do szczepienia. Gdy wszystkie lekarstwa zostały zużyte, gangsterzy puścili medyków wolno. O wydarzeniu pisały wszystkie brazylijskie dzienniki, nazywając przestępców „współczesnymi Robin Hoodami”.

Thomaz Vieira Gomes jest jednym z przywódców narkotykowego gangu z Rio de Janeiro i jest poszukiwany listem gończym na terenie całego kraju.

RadioZET.pl/myjoyonline.com/strz