Zamknij

W Chinach odnaleziono skamieniałe jaja dinozaurów. Mają 70 milionów lat [FOTO]

Redakcja
23.04.2017 18:51
W Chinach odnaleziono skamieniałe jaja dinozaurów. Mają 70 milionów lat [FOTO]
fot. SkyNews

Niecodziennego odkrycia dokonano na budowie w Chinach. W trakcie prac robotnicy natknęli się na skamieniałe jaja dinozaurów. Według szacunków naukowców mają one 70 milionów lat!

Skorupy odkryto w pobliżu Foshan na południowym wschodzie Chin na głębokości około 8 metrów. Zachowały się w czerwonym piaskowcu. Okrągłe jaja należały do roślinożernych dinozaurów fitofagicznych w późnym okresie kredowym.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Qiu Licheng z Instytutu Archeologii w Guangdong powiedział, że zespół badaczy znalazł pięć jaj, lecz trzy z nich zostały zniszczone. - Pozostałe dwa mają swoje odciski na kamieniu. Jajka miały okrągłe kształty, należące do fitofagowych dinozaurów - dodał.

Przechwytywanie

Chiński region Foshan znany jest z dużej renomy wśród społeczności naukowej, która docenia jego wkład w odkrywanie cennych informacji z okresu kredowego.

- Dwie rzeczy wyróżniają dystrykt Sanshui. Jedna to bogactwo minerałów, druga to skamieniałości. Odkrycie jaj dinozaurów jest bardzo ważne dla naszych badań nad środowiskiem paleoklimatycznym i osadowym - skomentował Liu Jianxiong, główny geolog z Foshan.

Skamieniałości są obecnie badane w miejscowym muzeum.

RadioZET.pl/SkyNews/DG