Zamknij

Donald Trump w szpitalu. Prezydent USA otrzymał ”eksperymentalny lek”

02.10.2020 23:55
Donald Trump
fot. SAUL LOEB/AFP/East News

Donald Trump został przetransportowany do szpitala niecałe 24 godziny po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Jak podają amerykańskie media, prezydent USA spędzi kilka dni pod stałą obserwacją lekarzy. 

Donald Trump poleciał helikopterem do szpitala Walter Reed Medical Center w Bethesda w stanie Maryland. Jak poinformował Biały Dom, decyzja o przetransportowaniu prezydenta USA do wojskowego centrum medycznym ma charakter ''zapobiegawczy". Donald Trump ma kontynuować pracę w szpitalnym apartamencie prezydenckim. 

Koronawirus. Donald Trump w szpitalu

Lekarz Białego Domu Sean Conley przekazał w piątek, że Donald Trump jest zmęczony, ale w dobrym nastroju. Jego małżonka Melania Trump ma lekki kaszel oraz ból głowy. W ramach leczenia prezydent otrzymał przeciwciała - ogłosił Conley. To eksperymentalny lek. Oprócz tego Trump przyjmuje cynk, witaminę D, famotydynę, melatoninę oraz aspirynę.

Zgodnie z zaleceniem swojego lekarza i ekspertów medycznych, Donald Trump będzie pracował w biurze prezydenta Waltera Reeda przez kilka następnych dni

sekretarz prasowy Kayleigh McEnany

Zobacz także

Mimo wcześniejszych planów prezydent nie uczestniczył w piątek w zorganizowanej przez Biały Dom telekonferencji na temat pomocy seniorom zagrożonym przez Covid-19. Telekonferencję poprowadził za niego wiceprezydent Mike Pence. Wszystkie piątkowe spotkania gospodarza Białego Domu zostały odwołane. Od ogłoszenia informacji o zakażeniu prezydent nie pojawił się publicznie ani nie wystąpił w telewizji. 

Wśród najbliższych współpracowników przywódcy USA nie wykryto do tej pory przypadków SARS-CoV-2. Testy z negatywnymi rezultatami mieli m.in. jego córka i doradczyni Ivanka Trump, jej mąż Jared Kushner oraz wiceprezydent Pence.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/CNN