,

Hiszpania. Rozbito gang urządzający nielegalne walki psów

Redakcja
24.02.2017 16:52

Hiszpańska policja uwolniła 230 psów przetrzymywanych przez zorganizowaną grupę przestępczą i wykorzystywanych do nielegalnych walk na terenie całego kraju i poza jego granicami. Zatrzymano też 34 członków gangu.

Pies
fot. Twitter/The Olive Press

Jak poinformowała w piątek Komenda Główna Policji w Madrycie, w ramach akcji prowadzonej pod kryptonimem "Chase" rozbito grupę przestępczą, która czerpała zyski z organizacji walk psów. W każdej z takich walk ginęło co najmniej jedno zwierzę. Było to połączone z hazardem - widzowie stawiali pieniądze, typując zwycięzców. Podczas walk psów handlowano też narkotykami.

W trakcie policyjnej operacji uwolnionych zostało 230 psów, z których większość przetrzymywano w złych warunkach. Niektóre ze zwierząt miały rany, a jedno było w stanie agonalnym z powodu obrażeń odniesionych w walce.

- Każdy z uwolnionych psów został już przekazany do ośrodków prowadzonych przez organizacje wyspecjalizowane w opiece nad zwierzętami. Są to zarówno publiczne, jak i prywatne instytucje” - poinformowała policja. Śledztwo wykazało, że część z przejętych przez policję zwierząt uczestniczyła również w walkach organizowanych poza granicami Hiszpanii.

Zatrzymani członkowie gangu zostali już oskarżeni o złe traktowanie zwierząt, nielegalne posiadanie broni, przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej, pranie pieniędzy, a także o produkcję narkotyków i handel narkotykami. W trakcie operacji policyjnej natrafiono na trzy plantacje konopi, skonfiskowano też marihuanę, haszysz i kokainę.

RadioZET.pl/PAP/MP

Logo radiozet Dzieje się