Zamknij

Francja. Kanibal zamordował 13-latka. Odnaleziono ściętą głowę i kawałki mięsa

19.07.2021 14:45
Zwłoki
fot. ilustracyjne. JOAQUIN SARMIENTO/AFP/East News

Mężczyzna podejrzany o kanibalizm i morderstwo 13-letniego chłopca został zastrzelony przez francuską policję. W lokalu, który wynajmował, odnaleziono rozczłonkowane ludzkie szczątki.

Policja dokonała makabrycznego odkrycia ciała i odciętej głowy w niedzielę wieczorem w mieszkaniu w mieście Tarascon w południowej Francji. Lokal był wynajmowany przez 32-letniego mężczyznę z zaburzeniami psychicznymi - przekazał w rozmowie z AFP prokurator Laurent Gumbau i dodał, że w mieszkaniu odnaleziono również kawałki ludzkiego mięsa zerwane z ramienia, co wzbudziło podejrzenia śledczych o kanibalizm.

Kanibal zamordował 13-latka we Francji. Został zastrzelony

Ofiara kanibala to 13-latek, który w piątek wieczorem uciekł z domu opieki w Marsylii. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że chłopiec prawdopodobnie jechał do matki, która mieszka nieopodal mieszkania, w którym znaleziono zwłoki.

Według relacji sąsiadów podejrzany o kanibalizm był już wcześniej skazywany za akty przemocy. Mężczyzna, nie chcąc wpaść w ręce policji, uciekał przed mundurowymi po dachach budynków. Policyjna obława trwała trzy godziny. 32-latek został zastrzelony w innej dzielnicy Tarascon. 

Francuska policja pod nadzorem prokuratury prowadzi dochodzenie w sprawie okoliczności zabójstwa 13-latka. Śledczy zlecili sekcję zwłok obu ciał.

RadioZET.pl/AFP