Zamknij

Eksplozja po koncercie Ariany Grande w Manchesterze. Są zabici i ranni

Redakcja
23.05.2017 07:02
Eksplozja po koncercie Ariany Grande w Manchesterze. Są zabici i ranni
fot. East News

22 osoby zginęły, a 59 przewieziono do szpitali w wyniku ataku w Manchesterze po koncercie Ariany Grande. Policja bada przyczyny tragedii.

Do wybuchu doszło w poniedziałkowy wieczór w hali widowiskowej w Manchesterze w Wielkiej Brytanii. Zgromadzony w sali tłum składał się z osób, które przyszły na koncert amerykańskiej wokalistki Ariany Grande. Atak przeprowadzono po występie, około 22:35 czasu lokalnego.

Ariana Grande przyciąga na swoje koncerty wiele osób młodych. Na widowni były nastolatki i to one w panice uciekały z hali.

Nadal badane są przyczyny tragedii. Brytyjska premier Theresa May stwierdziła jednak w oświadczeniu, że to, co stało się w Manchesterze, "jest traktowane przez policję jako przerażający atak terrorystyczny".

Zobacz także

Nie ustalono jeszcze odpowiedzialnego za ewentualny zamach. Agencja Reuters podaje, że zwolennicy Państwa Islamskiego świętują atak w mediach społecznościowych. Część z nich motywuję, by podobne akcje przeprowadzać w innych miejscach w Europie.

Amerykanie mówią o zamachowcy-samobójcy. Ciągle czekamy na potwierdzenie tej informacji.

Co się stało?

Świadkowie relacjonowali w rozmowie z mediami, że słyszeli "głośny huk" podobny do eksplozji w tylnej części hali, w pobliżu kas biletowych. Na miejscu znaleziono też tajemniczy pakunek. Nie okazał się jednak niebezpieczny.

Zobacz także

Manchester Arena może pomieścić 21 tysięcy widzów.

Na razie brak informacji o rannych Polkach i Polakach. Wszyscy zaniepokojeni powinni skonsultować się z polskim konsulatem w Manchesterze.

Zobacz także

RadioZET.pl/KM