Zamknij

Śmierć Polaka na Mauritiusie. Znaleziono go ze śrubokrętem wbitym w brzuch

06.05.2021 17:42
Mauritius
fot. Myroslava/easyfotostock/Eastnews

Zabójstwo Polaka na Mauritiusie. 49-latek mieszkający w Grand Gaube został znaleziony martwy u siebie w domu z licznymi ranami i śrubokrętem wbitym w brzuch. Mężczyzna został zepchnięty ze schodów przez żonę, gdy ta broniła się przed nim – wynika z zeznań tej 36-letniej kobiety, cytowanych przez lokalne media.

Mauritius. Na tej egzotycznej wyspie miało dojść do tragedii, a wcześniej - kłótni między małżonkami. Według pochodzącej z Kamerunu Michelle E. jej mąż Rafał R. chciał uprawiać z nią seks, ale kiedy odmówiła, wybuchła awantura - poinformował portal Mo Ti News.

Ciało polskiego inwestora - według informacji serwisu - zostało znalezione na początku zeszłego tygodnia na schodach mieszkania w mieście Grand Gaube. Był nagi i przykryty zakrwawionym ręcznikiem. Ojciec dwóch dziewczynek miał liczne rany na ciele oraz siniaki na szyi. W brzuch miał wbity śrubokręt. Z przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że przyczyną śmierci było pęknięcie czaszki.

Mauritius. 49-letni Polak z licznymi ranami. "Próbowałam się bronić"

Policję zaalarmowała mieszkająca z parą niania. Okoliczności tragedii pozostają niewyjaśnione. Śledztwo jest w toku. Inny portal le mauricien.com podaje, że Polak miał 51 lat, a jego żona 36. "Mój mąż chciał mnie zabić", "próbowałam się bronić" - powiedziała śledczym.

Para była małżeństwem od ok. 10 lat i miała dwie córki w wieku dziewięciu i dwóch lat. Mężczyzna był dyrektorem spółki inwestycyjnej na Mauritiusie. Żona opisuje go jako osobę agresywną, zwłaszcza po spożyciu alkoholu - informuje le mauricien.com.

Michelle E. została przewieziona do sądu, gdzie wniesiono przeciwko niej wstępne zarzuty o morderstwo. Służby społeczne objęły dzieci tymczasową opieką - powiadomił portal.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP