Zamknij

Niezwykłe wyróżnienie dla Andrzeja Dudy. Jego nazwisko trafiło do Alei Odwagi

23.08.2022 13:23

- Chciałem otworzyć tutaj Aleję Odwagi, gdzie będzie zawsze nazwisko prezydenta Andrzeja Dudy, jako symbol odwagi, przyjaźni, wsparcia dla Ukrainy wtedy, gdy naprawdę jej tak bardzo potrzebujemy - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas spotkania z polskim prezydentem w Kijowie.

Andrzej Duda Aleja Odwagi
fot. Jakub Szymczuk/ KPRP

Andrzej Duda przebywa we wtorek 23 sierpnia w Kijowie na zaproszenie prezydenta Ukrainy. Pierwszym punktem było spotkanie obu przywódców. Polski prezydent weźmie też udział w zdalnych obradach Platformy Krymskiej.

- Jeżeli pozwolisz, Andrzeju, jeszcze chciałbym powiedzieć, że dziś będziemy podczas tej Platformy Krymskiej omawiali wiele kwestii - energetyczne, kwestie wsparcia. Ale jest jeszcze kilka takich "wierszy" (zdań), które chciałbym jeszcze powiedzieć w obecności prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy - powiedział prezydent Zełenski podczas wspólnej konferencji prasowej obu prezydentów.

Kijów. Nazwisko Andrzeja Dudy w Alei Odwagi

Jak oświadczył Zełenski, "chciałem otworzyć tutaj Aleję Odwagi, gdzie będzie zawsze na tej alei nazwisko pana prezydenta (Andrzeja Dudy), jako symbol odwagi, przyjaźni, wsparcia dla Ukrainy wtedy, gdy naprawdę jej tak bardzo potrzebujemy".

Jak zaznaczył, "i to nie chodzi tylko o politycznych przywódców, ale też od pierwszych dni wojny na pełną skalę, oni byli z nami". - I tutaj można też oczywiście wyrazić wsparcie dla pana prezydenta (Dudy) i zachwyt - dodał.

Platforma Krymska jest forum przywódców państw i organizacji międzynarodowych, które stawia sobie za cel doprowadzenie do przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy. Pierwszy szczyt tego formatu odbył się 23 sierpnia ubiegłego roku w Kijowie z udziałem prezydenta Dudy.

loader

RadioZET.pl/ Mieczysław Rudy, Jarosław Junko