Zamknij

Łyżwiarka zatańczyła do utworu z "Listy Schindlera". Internet oburzony występem Niemki [WIDEO]

Redakcja
24.02.2018 15:02
Łyżwiarka zatańczyła do utworu z "Listy Schindlera". Internet oburzony występem Niemki [WIDEO]
fot. PAP/EPA

21-letnia Nicole Schott podczas programu krótkiego na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu zatańczyła do utworu z "Listy Schindlera". Amerykański dramat wojenny opowiada historię niemieckiego przedsiębiorcy, który ratował Żydów w czasie II wojny światowej. Zachowanie reprezentantki Niemiec oburzyło internautów. "Zatrzymajcie to! Powtarzam, nie rób tego! Co wy robicie Niemcy!" - napisał jeden z internautów na Twitterze.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Występ Niemki, która w konkursie zajęła 18. miejsce nie umknął uwadze czujnych internautów. Powód to tło muzyczne wykorzystane do olimpijskiego występu. 

Według wielu użytkowników Twittera, motyw autorstwa Johna Williamsa nie jest odpowiednim utworem do wykorzystywania podczas zmagań sportowych.

To jednak nie pierwsze zamieszanie wokół tego podkładu. W 2014 roku w Sochi tańczyła przy nim Rosjanka Julija Lipnicka.

Nagranie z występu reprezentantki Niemiec: 

Pjongczang 2018. Oburzeni internauci 

"Nikt nie powinien tańczyć do utworu z Listy Schindlera" - napisała felietonistka "USA Today" Nancy Armour.

"Właśnie przełączyłem na olimpijskie łyżwiarstwo figurowe i niemiecka łyżwiarka tańczy do motywu muzycznego z... Listy Schindlera. Bez żartów. Nazwijcie mnie szalonym, ale nie wydaje mi się to właściwe" - napisał popularny dziennikarz serwisu MMAFighting.com Ariel Helwani.

"Lista Schindlera"

Film w reżyserii Stevena Spielberga powstał w 1993 roku. Dramat wojenny oparty jest na faktach i opowiada o wydarzeniach z czasów II wojny światowej, których głównym bohaterem jest Oskar Schindler – niemiecki przemysłowiec, który uratował ponad 1000 Żydów.

Film został nagrodzony Oscarem w siedmiu kategoriach, w tym za najlepszą muzykę.

RadioZET.pl/Polsat News/DG