Zamknij

Kolejne masowe zatrucia nielegalnym alkoholem. Zmarło 18 osób

17.10.2021 10:41
Masowe zatrucia alkoholem z metanolem. Zmarło 18 osób
fot. Alexey Maishev/SPUTNIK Russia/East News, zdj. ilustracyjne

W szpitalach w rosyjskim Jekaterynburgu zmarło w ciągu dwóch tygodni 18 osób, które zatruły się skażonymi napojami alkoholowymi zawierającymi metanol - poinformował w sobotę Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej.

Kolejne masowe zatrucia nielegalnym alkoholem w Rosji. Służby śledcze tego państwa poinformowały o śmierci 18 osób, które zmarły w ostatnich dniach w szpitalach na Uralu zatruwszy się wcześniej nielegalnym alkoholem.

Okazało się, że zmarli kupowali skażony alkohol między 7 a 14 października od grupy osób, z których dwie zostały już zatrzymane. Śledztwo wykazało, że zmarli pili napoje zawierające metanol, trujący alkohol używany zazwyczaj do celów przemysłowych.

18 osób zmarło po wypiciu alkoholu. Zawierał metanol

"Śledczy zbadali miejsce zdarzenia i przeprowadzili rewizje. Obecnie przesłuchuje się świadków, wyznaczono ekspertyzy" – informuje Komsomolskaya Prawda. Strona gazety podaje, że detektywi oraz przedstawiciele MSW poznają krąg powiązań podejrzanych, sprawdzają też, od jak dawna zajmowali się nielegalnym biznesem. Za dystrybucję nielegalnego alkoholu grozi w Rosji do 10 lat więzienia.

W ostatnim czasie w obwodzie orenburskim w Rosji wszczęto śledztwo po śmierci 34 osób, które również zmarły po spożyciu nielegalnie produkowanego alkoholu. Centrum jego rozprowadzania znajdowało się w mieście Orsk.

RadioZET.pl/PAP/Kp.ru