Zamknij

Rosjanie grożą atomowym unicestwieniem Ukrainy. "Idioci, jaki wybór nam zostawiacie?"

28.04.2022 10:07

W czwartek redaktor naczelna rosyjskiej propagandowej telewizji RT Margarita Simonian zaatakowała władze Wielkiej Brytanii, sugerując, że te nakłaniają Ukrainę do przeniesienia działań wojennych na tereny Rosji. "Jaki wybór nam zostawiacie, idioci? Całkowite unicestwienie Ukrainy? Atak nuklearny?" - napisała Simonian.

Władimir Putin
fot. PAP/EPA/SERGEY GUNEEV/KREMLIN POOL/SPUTNIK / POOL

W środę wieczorem w wygłoszonym w Londynie przemówieniu na temat wyzwań w polityce zagranicznej brytyjska minister spraw zagranicznych Liz Truss stwierdziła, że celem Zachodu w Ukrainie powinno być wycofanie się Rosji z całego jej terytorium, w tym z Krymu. W czwartek z Truss zgodził się również brytyjski minister obrony Ben Wallace.

ZOBACZ TAKŻE: Wojna na żywo - najnowsze informacje

- Wielka Brytania wspiera suwerenną integralność Ukrainy, co oczywiście obejmuje Krym, ale najpierw naszym celem jest wypchnięcie Rosji z tych miejsc, które zajmuje obecnie - stwierdził Wallace. Zasugerował również, że jego kraj mógłby wesprzeć zbrojnie Ukrainę w próbie odzyskania Krymu, który został zaanektowany przez Rosję w 2014 roku.

Rosjanie grożą atakiem nuklearnym i całkowitym unicestwieniem Ukrainy

Na reakcję ze strony Rosji na te słowa nie trzeba było długo czekać. W czwartek rano na szokujący komentarz w tej sprawie zdobyła się redaktor naczelna rosyjskiej propagandowej telewizji RT - Margarita Simonian.

"W Biełgorodzie wybuchy i syreny przeciwlotnicze. Brytyjczycy publicznie proponują Ukrainie przeniesienie działań wojennych na terytorium Rosji przy zapewnieniu im środków do realizacji tego planu. Jaki wybór nam zostawiacie, idioci? Całkowite unicestwienie pozostałej Ukrainy? Atak nuklearny?" - napisała na Telegramie Simonian.

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już 64. dzień. Rosjanie przed kilkoma tygodniami przerzucili większość swoich sił na południe i wschód Ukrainy, rozpoczynając bitwę o Donbas. Jednym z rejonów, które obecnie są najmocniej dotknięte działaniami wojennymi, jest obwód ługański.

Wojna w Ukrainie - najnowsze wiadomości na żywo

RadioZET.pl/PAP, Telegram