Zamknij

Rosyjskie wojska ostrzeliwują Charków. Jest wiele ofiar. "Niszczą wszystko"

28.02.2022 11:55

Ukraina kolejny dzień stawia czoło rosyjskiej inwazji. MSW Ukrainy poinformowało o dziesiątkach zabitych w wyniku zmasowanego ostrzału Charkowa. Jak poinformował portal Nexta, atak miał nastąpić w pobliżu centrum handlowego. To północno-wschodnia część miasta.

ostrzeliwanie Charkowa
fot. Twitter.com/YWNReporter

W poniedziałek trwa piąty dzień walk w Ukrainie. Dochodzi do ostrzałów w Charkowie. W sieci pojawiają się nagrania. "Ostrzał rakietowy i artyleryjski nastąpił w pobliżu centrum handlowego" - donosi białoruski niezależny portal Nexta.

Rosyjskie wojska atakują w centrum Charkowa

"Rosjanie ostrzeliwują centrum Charkowa. Do tej pory raczej unikali bezpośredniego atakowania obiektów cywilnych. Zmiana podejścia może wynikać z braku spodziewanych postępów na froncie" - napisał na Twitterze dziennikarz portalu Nowy Ład Michał Nowak.

"Rosjanie niszczą wszystko: dzielnice mieszkaniowe, przedszkola, szpitale, nawet stację transfuzji krwi" - napisali w dramatycznym apelu lekarze z Charkowa, cytowani przez "Politico".

Przypomnijmy, obwód charkowski przez całą noc odpierał natarcie. Zniszczono kolumny rosyjskie zbliżające się do Charkowa, jeszcze zanim mogły rozpocząć ostrzał artyleryjski miasta. W poniedziałek informowano, że Charków jest pod kontrolą wojsk ukraińskich.

Trwa wojna w Ukrainie. Każda wojna to nie tylko konflikt polityczny i militarny. To przede wszystkim niewinne ofiary i ludzie, którzy tracą wszystko. Fundacja Radia ZET prowadzi dla nich akcję pomocową.

RadioZET.pl/PAP/Twitter

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje na żywo:

RadioZET.pl