Zamknij

Kupili paczkowaną sałatę i znaleźli w niej martwego nietoperza

Redakcja
11.04.2017 13:27
nietoperz w sałacie
fot. sxc.hu

Klienci jednego z marketów znanej w USA sieci Walmart zakupili paczkę sałaty gotowej do spożycia. Kiedy już zjedli połowę zawartości opakowania, zauważyli, że w środku jest rozkładający się nietoperz.

Sytuacja miała miejsce na Florydzie. Do marketu Walmart zgłosiła się dwójka klientów, którzy parę godzin wcześniej zakupili w tym sklepie pakowaną, gotową do spożycia sałatę. Po skonsumowaniu ponad połowy zawartości opakowania z przerażeniem odkryli, że w torebce, poza sałatą, znajduje się rozkładający się nietoperz.

Klienci zaalarmowali sklep, a na miejscu pojawili się przedstawiciele amerykańskiego Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom (CDC) i zabrali materiał do badań. Niestety, ze względu na daleko posunięte procesy rozkładu, nie udało się ustalić, czy zwierzę było chore na wściekliznę. Klientom, którzy zjedli sałatę z nietoperzem, zalecono badania kontrolne. Wszystkim, którzy zakupili produkt z tej samej partii, zasugerowano wyrzucenie go. Jednocześnie CDC poinformowało, że jeśli w opakowaniu nie ma zwierzęcych resztek, nie ma ryzyka zarażenia się wścieklizną.

Federalna Administracja ds. Żywności i Leków, Departament Zdrowia na Florydzie oraz CDC badają, w jaki sposób nietoperz dostał się do opakowania.

RadioZET.pl/BBC/SA