Zamknij

Chwile grozy w Szarm el-Szejk. Samolot zapalił się chwilę po wylądowaniu

13.11.2019 20:01
Samolot zapalił się
fot. YouTube/ Screen

196 pasażerów, którzy przylecieli z ukraińskiego Zaporoża do Szarm el-Szejk w Egipcie, zostało ewakuowanych z samolotu natychmiast po jego wylądowaniu. Boeing 737 należący do ukraińskich linii lotniczych SkyUp Airlines zapalił się kilka chwil po tym, jak stanął na płycie lotniska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Samolot leciał z miasta Zaporoże do egipskiego Szarm el-Szejk. Kilka chwil po wylądowaniu, jedno z kół samolotu zaczęło się palić. Sytuacja wyglądała szczególnie groźnie, z uwagi na fakt, że na pokładzie samolotu znajdowało się blisko 200 osób.

Zobacz także

Wszyscy pasażerowie i członkowie załogi niemal natychmiast zostali ewakuowani. Nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Jak podają lokalne media, przyczyną pożaru był najprawdopodobniej wyciek płynu hydraulicznego. Płyn zalał rozgrzane hamulce, a to doprowadziło do pojawienia się ognia.

Zobacz także

Rzecznik egipskiego ministerstwa lotnictwa przyznał, że awaria mogła doprowadzić do wielkiej katastrofy. Polityk podziękował i pochwalił załogę samolotu za przeprowadzenie szybkiej i sprawnej akcji ewakuacyjnej.

Zobacz także

Po kilku godzinach Boeing 737 był już sprawny. Zanim jednak ponownie gdziekolwiek poleci, musi przejść generalną kontrolę i szereg napraw.

RadioZET.pl/ Daily Mail