Zamknij

Strój tej 13-latki "rozpraszał" chłopców. Szkoła interweniowała [WIDEO]

Redakcja
25.09.2017 17:16
Strój tej 13-latki "rozpraszał" chłopców. Szkoła interweniowała [WIDEO]
fot. Youtube

Dyrekcji szkoły w Los Gatos (Kalifornia, USA) do której uczęszcza 13-letnia Demetra, nie spodobał się jej kusy strój w upalny dzień. Kazała jej ojcu przywieźć ubranie na zmianę. Ono także nie znalazło akceptacji władz placówki i wybuchła kłótnia, która przeniosła się do mediów. – To nie jest w porządku – komentuje ojciec nastolatki.

 

13-latka usłyszała od nauczyciela, że jej sukienka „rozprasza” chłopców na lekcjach. Wezwany do szkoły ojciec dziewczynki, zabierając ze sobą szorty i koszulkę, myślał, że sprawa zostanie rozwiązania. Tymczasem gronu pedagogicznemu i ten zestaw garderoby nie przypadł do gustu. Nastolatka zmuszona została do przebrania się w długie legginsy. – Tego dnia było gorąco, a moja córka musiała założyć legginsy, bo regulamin nie pozwalał założyć jej krótkich spodenek. To nie jest w porządku. Potrzeba zmian – mówi ojciec Demeter w rozmowie z The Mercury News.

Szeroka dyskusja o ubiorze nastolatek

Mężczyzna nie był zadowolony z obrotu sytuacji i uważa, że w upalny dzień uczennice nie powinny być zmuszane do zakrywania nóg. – Moja córka nie jest jedyna. Słyszałem od wielu dziewczynek, że są zmuszane do noszenia długich spodni podczas upałów. Dyrekcja powiedziała mi, że krótkie stroje dziewczynek rozpraszają chłopców – komentuje ojciec nastolatki.

Seksualizacja kobiecego ciała

Historia ze szkoły w Kalifornii rozpoczęła szeroką dyskusję na temat "dress codu" w amerykańskich szkołach i „postępującej seksualizacji kobiecego ciała”, która zdaniem wielu rodziców ma negatywny wpływ na zachowanie i obyczaje nastolatków w wieku szkolnym.

Materiał na temat tej sprawy w lokalnej telewizji:

Czy w Korei Północnej wybuchnie wojna? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/Kobieta.Gazeta.pl/strz

Damskie parki - jakie wybrać?

C