Terroryści próbowali wysadzić samolot z 400 osobami na pokładzie. Bomba w lalce Barbie

Redakcja
26.08.2017 16:16
Terroryści próbowali wysadzić samolot z 400 osobami na pokładzie. Bomba w lalce Barbie
fot. Archiwum Radia ZET

Mało brakowało a terrorystom z ISIS udałby się zamach na życie 400 pasażerów lecących z Australii do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ich plan się posypał, gdy okazało się, że bagaże ważą więcej, niż powinny.

Terroryści z tzw. Państwa Islamskiego na lotnisku w Sydney przeszli przez bramki ze swoimi bagażami. Udało im się oszukać kontrolę, wnosząc bomby ukryte w lalce Barbie i maszynce do mięsa. Nie pomyśleli tylko, że ich bagaż waży za dużo. Gdyby pomyśleli i o tym prawdopodobnie zginęliby wszyscy pasażerowie lecący do Abu Zabi. Razem z załogą na pokładzie było 400 osób.

400 osób na pokładzie

Sprawa nieudanego zamachu terrorystycznego wywołała w Australii dyskusję na temat bezpieczeństwa – Jeśli czterej libańscy bracia z Australii zdecydowali się wysadzić samolot Emiratów, to oznacza, że cały świat musi współpracować nad zwalczeniem terroryzmu – komentował szef australijskiego resortu bezpieczeństwa.

Nieudany zamach

Śledczy ustalili, że ładunki miały eksplodować 20 minut po oderwaniu się samolotu od ziemi. Ponad 150 z 400 pasażerów stanowili obywatele Libanu. Za atakiem stali czterej bracia powiązani z tzw. Państwem Islamskim.

Terroryści z ISIS grożą kolejnymi zamachami:

Zobacz także

RadioZET.pl/The Sun/Newsweek.com/strz