Zamknij

Terrorystka próbowała przekroczyć polską granicę. Była w tłumie uchodźców z Ukrainy

Magdalena Barszczak
18.03.2022 11:03

Terrorystka współpracująca z tzw. Państwem Islamskim próbowała przekroczyć polsko-ukraińskie przejście graniczne - informuje Radio ZET. Informacje potwierdziła rzecznika prokuratury okręgowej w Przemyślu.

policja na dworcu w Przemyślu
fot. Piotr Michnik/REPORTER

Terrorystka współpracująca z tzw. Państwem Islamskim próbowała przekroczyć polsko-ukraińskie przejście graniczne - poinformował reporter Radia ZET Rafał Miżejewski. To prawdopodobnie obywatelka Uzbekistanu. Została zatrzymana. Teraz czeka na decyzję sądu w polskim areszcie.

Radio ZET: Terrorystka próbowała przekroczyć polsko-ukraińskie przejście graniczne

Te niepokojące informacje potwierdziła w rozmowie z dziennikarzem rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Przemyślu Maria Pętkowska. -  Między innymi była to kobieta. Była młoda, drobniutka, nie wyglądała na terrorystkę. Ale tak wyglądają te struktury - opisywała prokurator.

Polskie służby na granicy z Ukrainą zatrzymały już ponad 80 przestępców. Jak dowiedział się reporter Radia ZET, to osoby poszukiwane m.in. przez Interpol. Wśród nich był także obywatel ścigany za oszustwa. Jak informuje Straż Graniczna, polsko-ukraińskie przejścia graniczne w ostatnim czasię przekraczali obywatele aż 150 krajów z całego świata.

RadioZET.pl/Radio ZET

Trwa wojna w Ukrainie. To nie tylko konflikt polityczny i militarny. To przede wszystkim niewinne ofiary i ludzie, którzy tracą wszystko. Fundacja Radia ZET prowadzi dla nich akcję pomocową